Mapa strony

Piąte miejsce MKSTS Polkowice w ekstraklasie kobiet!

Zespół MKSTS Polkowice po długim i wyczerpującym sezonie wywalczył piąte miejsce w ekstraklasie kobiet.

W rozmowie z trenerem Słowińskim, przed sezonem sondowaliśmy, które miejsce może zająć zespół beniaminka. Nasze przewidywania okazały się trafne. Choć najbardziej optymistycznego wariantu z możliwych nie udało się zrealizować. Mowa o czwartej lokacie premiowanej udziałem w fazie play-of.

Drużyna w przekroju całego sezonu zagrała bardzo równo. Praktycznie nie zaliczyła wpadek z drużynami poniżej piątego miejsca w tabeli, a w meczach z teoretycznie silniejszymi rywalami potrafiła napsuć sporo krwi faworytom. Tylko raz w dobrze funkcjonującej maszynie trenera Słowińskiego, coś się zacięło. MKSTS przegrał we własnej hali z zespołem Stawigudy. W tej samej sali potrafił jednak walczyć jak równy z równy z aktualnym mistrzem, KTS Tarnobrzeg (porażka 2:3) i wice-mistrzem, MUKS Start Nadarzyn (porażka 1:3).

Zdecydowaną liderką zespołu była Chinka, Yu Ying. „Julka” grała rewelacyjnie. Ograła nawet Li Qian dla której była to dopiero druga porażka w całej historii występów w ekstraklasie i jedyna w tym sezonie. Ostatecznie Chinka zajęła szóste miejsce w rankingu indywidualnym.

Zdecydowanie lepiej w drugiej rundzie zaprezentowała się Lenka Harabaszova. W drugiej rundzie wygrała, aż siedem z dziesięciu spotkań kończąc ostatecznie sezon z pięćdziesięcioprocentową skutecznością i czternastą pozycją w rankingu indywidualnym.

Taki sam wynik skuteczności uzyskała Katarzyna Grzybowska zajmując ostatecznie szesnaste miejsce.

Wszystkie wyniki poszczególnych spotkań zespołu z sezonu 2008/09 można zobaczyć na naszej stronie internetowej w dziale wyniki.

Awans do play-of uzyskały cztery najlepsze zespoły. Do I ligi spadł PKS Kazimierza Wielka. W barażach o utrzymanie zagra LUKS Stawiguda.

W imieniu zarządu klubu, oraz kibiców dziękujemy za okazane wsparcie wszystkim sponsorom i darczyńcom. Mamy nadzieje, że następny sezon przyniesie, również wiele niezapomnianych chwil i przeżyć.

 

Lp Klub M Pkt
1. KTS Tarnobrzeg 18 36
2. MUKS Start Nadarzyn 18 32
3. SKTS Sochaczew 18 28
4. KU AZS Częstochowa 18 22
5. MKSTS Polkowice 18 20
6. GKS Gorzovia Gorzów 18 14
7. KU AZS Wrocław 18 14
8. KS Bronowianka Kraków 18 8
9. LUKS Stawiguda 18 6
10. PKS Kazimierza Wielka 18 0