Pewna wygrana z Outsiderem

logo_mksts

10.04 Polkowiczanki pod wodzą trenera S. Słowińskiego pojechały w daleką podróż do Nowego Targu żeby w meczu XVII kolejki spotkań zmierzyć się z outsiderem rozgrywek kobiecej ekstraklasy. Spotkanie rozegrano o godz.11.30 tuż przed ogłoszeniem Żałoby Narodowej . Mksts odniósł pewne zwycięstwo 3:1,a swój debiut w ekstraklasie zanotowała Magdalena Mazur. Polkowicka drużyna po zwycięstwie nad Nowym Targiem umocniła się na 6 pozycji w tabeli .

 

KS GORCE Nowy Targ – MKSTS Polkowice 1:3
Małgorzata Kalawa – Lenka Harabaszova 0:3 (4-11,6-11,3-11)
Paulina Kowalczyk – Ying Yu 0:3 (5-11,5-11,6-11)
Izabela Godlewska – Magdalena Mazur 3:2 (11-3,11-7,8-11,12-14,11-4)
Małgorzata Kalawa – Ying Yu 0:3 (7-11,6-11,3-11)

W zaległym meczu derbów dolnośląskich  MKSTS-u z KU AZS UE II Wrocław (6.04) uzyzkano remis.Wszystkie nasze zawodniczki prezentowały dobrą formę szczególnie w pojedynkach singlowych , a dwa punkty zdobyła Paulina Nowacka zwyciężając z Anną Żak i Natalią Bajor. Największą niespodziankę sprawiła Natalia Michorczyk , która ograła utytułowaną Darię Dudzińską. Magdalena Mazur oraz Anita Jaworska zdobyły po jednym punkcie , Magda zapewniła go w konfrontacji z Natalią Bajor , a Anita była górą nad Alicją Chrząstowską. Spotkanie mogło zakończyć się wygraną polkowiczanek jednak dwa przegrane deble zadecydowały o końcowym wyniku 5:5.

 

9.04 drużyna w składzie: Justyna Kaczor , Anita Jaworska, Paulina Nowacka , Natalia Michorczyk odniosła wysoką wygraną w meczu wyjazdowym nad 4 w tabeli drużyną MOSIR Mysłowice . Wynik 8:2 w tym przypadku był przekładnią tego co się działo w Mysłowicach. Po zwycięstwie nad teamem ze Śląska zawodniczki MSTS-u zagwarantowały sobie v-ce mistrzostwo I ligi.

 

III liga mężczyzn. W ostatnim meczu tych rozgrywek trzecio ligowcy pojechali zmierzyć się z Maratonem Pisarzowice , który przed meczem z Polkowicami zajmował bezpieczną szóstą pozycję dającą gwarancję pozostania w lidze. Zawodnicy  Mksts-u od początku spotkania walczyli bardzo ambitnie i o każdą piłkę bo zdawaliśmy sobie sprawe , że przeciwnik u siebie jest mocny i nie sprzeda łatwo skóry. Początek spotkania ułożył się po naszej myśli i po pierwszej serii singla i pojedynkach deblowych wynik brzmiał 5:1 dla Polkowic. Następne pojedynki również układały się pod nasze dyktando i zdobywaliśmy kolejno punkty zmierzające ku odniesieniu zwycięstwa i ostatecznie zwyciężyliśmy 10:5. W Pisarzowicach najlepiej zaprezentował się Paweł Lopko, który po efektywnej grze wygrał wszystkie swoje pojedynki .Na pochwałę za godną postawe w meczu jak i całym sezonie rozgrywek zasługuje cały zespół za ambitną walkę przy stole i gre do końca, która jak widać popłaca i daję gwarancję utrzymania się MKSTS-u w zmaganiach trzeciej ligi. Pierwsze dwa miejsca czyli Bobry Jelenia Góra (Im.)i Nysa Wolbromek (II m.) zagrają w barażach o II ligę. Z III ligi ostatecznie spadają drużyny Maratonu Pisarzowice i Świętych Radostów. Mksts na szóstym miejscu.

 

Punkty z Maratonem zdobyli: P. Lopko 4,5 , M.Cholewa 2,5 , J.Osicki 1,5 , K. Łachowski 1,5.

 

Mecz ekstraklasy w Nowym Targu i mecz III ligi w Pisarzowicach został uczczony minutą ciszy z powodu ŻAŁOBY NARODOWEJ