Pechowa 13

x12

Po spektakularnym zwycięstwie  nad Lidzbarkiem Warmińskim można było spodziewać się dość zaciętego boju z prowadzącymi w tabeli tenisistkami wielokrotnego Mistrza Polski.Tak się jednak nie stało- liczba 13 była pechowa dla MKSTS-u. Zawodniczki z polkowickiej ekstraklasy pod wodzą trenera Sławomira Słowińskiego pojechały do Tarnobrzegu żeby w meczu XIII kolejki zmierzyć się z aktualnym liderem ligi zespołem KTS OWG FORBET Tarnobrzeg.Gospodynie mające w składzie znakomite zawodniczki jak Li Qian( aktualna v-ce mistrzyni  Europe TOP  12 z Dusseldorfu) ,Xiao Zhou i Kinga Stefańska okazały się za mocne.Pierwsze do stołu podeszły chinki Xiao Zhou i nasza popularna „Jula” mecz na początku setów układał się bardziej pomyślnie dla Ying jednak w końcówkach każdego seta więcej zimnej krwi zachowywała Zhou. W drugim pojedynku czwartkowego meczu spotkały się Lenka Harabaszova i grająca stylem defensywnym Li Qian-górą utytułowana azjatka. Ostatni punkt dla Tarnobrzegu zapewniła Kinga Stefańska , która po zaciętym pojedynku pokonała Katarzynę Grzybowską.

 

KTS FORBET OWG Tarnobrzeg – MKSTS Polkowice 3:0
Xiao Zhou – Ying Yu 3:0 (11-9,11-7,11-8)
Qian Li – Lenka Harabaszova 3:0 (11-7,11-4,11-8)
Kinga Stefańska – Katarzyna Grzybowska 3:0 (11-9,11-9,11-6)

 

I Liga kobiet w sobotę (13.02) podejmowała drużynę z Krosna.Nasze zawodniczki z zaplecza ekstraklasy poprawiły nam nieco humory po przegranej naszego pierwszego zespołu z ekstraklasy z Tarnobrzegiem.Mecz z Krosnem od początku układał się po myśli polkowiczanek ,a znakomitą formę po raz kolejny potwierdziła Magdalena Mazur zdobywając komplet punktów ,Anita Jaworska również bez porażki zdobywając 2,5 pkt. Kolejne oczko i ostatecznie zwycięstwo nad KKTS-em 6-4 zapewniła Natalia Michorczyk. MKSTS jest nadal v-ce liderem I ligi.

 

II Liga kobiet. Nasze najmłodsze zawodniczki przegrały kolejno dwa mecze najpierw z UKS Żak Gierałtowiec 3:7 , a następnie u siebie z Rokitą Brzeg Dolny 0:10.Punkty dla Polkowic z Gierałtowcem zdobyły Ewelina Matwiszyn 2 oraz Martyna Słowińska 1.

 

III Liga mężczyzn.Drużyna MKSTS-u 13.02 pojechała do Jeleniej Góry żeby rozegrać mecz z tamtejszym liderem rozgrywek trzeciej ligi zespołem Bobry Jelenia Góra. Mecz zakończył się wynikiem 10:5 dla Bobrów.Punkty dla Polkowic: M.Cholewa 2,5 , J.Osicki 1,5, K. Łachowski 0,5 ,P.Lopko 0,5.

 

IV Liga mężczyzn zremisowała na wyjeździe z Nysą II Wolbromek.Punkty dla Polkowic: A.Sulikowski 4,5 , P. Malinowski 3,5 , G.Przybysz 1