Orła cień

W zaległym meczu II Dolnośląskiej Ligi Futsalu piłkarze KS Polkowice rozbili KS Acana Orzeł Futsal Jelcz–Laskowice 8:3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Patryk Potocki, Dawid Biały 3, Andrzej Koryciński 2, Daniel Walasek i jeden gol samobójczy.

 

Od pierwszych minut spotkanie toczyło się pod dyktando polkowiczan. To gospodarze byli stroną dominującą i zasłużenie sięgnęli po komplet punktów. Gol otwierający wynik tego pojedynku padł już 4. minucie. Wówczas składną akcję zespołu wykończył Patryk Potocki i było już 1:0. Chwilę później bramkarz gości musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki po strzale Dawida Białego. Skrzętnie błąd polkowickiej defensywy wykorzystał Kamil Nowakowski i zdobył kontaktowego gola. Przed przerwą padła trzecia bramka dla KS Polkowice i podopieczni Marcina Jeziornego schodzili do szatni z dwubramkową przewagą. Po zmianie stron przypomniał o sobie Kamil Nowakowski, były zawodnik Cuprum Polkowice (obecnie zawodnik Orła przyp. red.), który dwukrotnie pokonał Grzegorza Dudę. Na tablicy pojawił się remis 3:3. Stracone bramki motywująco podziałały na gospodarzy i do końcowego gwizdka wiedli prym w polkowickiej hali. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną KS Polkowice 8:3.

– Uważam, że z przebiegu spotkania byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Popełniliśmy proste błędy, które kosztowały nas  utratę trzech bramek. Orzeł to dobry zespół, dlatego tym bardziej cieszymy się z kolejnego kompletu punktów – mówi Marcin Jeziorny, trener KS Polkowice.

Dzięki tej wygranej polkowiczanie awansowali na 2. miejsce w ligowej tabeli.

Kolejny mecz z udziałem naszych piłkarzy odbędzie się w niedzielę. Wówczas zmierzą się w swojej hali z KS Brzeg Opolski. Początek spotkania planowany jest na godzinę 16.

KS Polkowice – Acana Orzeł Futsal Jelcz–Laskowice 8:3 (3:1)
Bramki: Patryk Potocki, Dawid Biały 3, Andrzej Koryciński 2, Daniel Walasek i jeden gol samobójczy – Kamil Nowakowski 3

KS Polkowice: Dawid Biały, Andrzej Koryciński, Przemysław Lipiński, Sebastian Szala, Mateusz Kocham, Daniel Walasek, Patryk Potocki, Jarosław Tkaczyk, Piotr Białocerkiewicz,  Wojciech Wójtowicz, Grzegorz Duda

Trener: Marcin Jeziorny
Kierownik drużyny: Paweł Fuławka

Galeria zdjęć