Mapa strony

Nowy sezon 2009/2010 rozpoczęty !

logo_mksts

Nowy sezon 2009/2010 rozpoczęty !

Nasi zawodnicy  po przepracowaniu okresu przygotowawczego  na obozach szkoleniowych i treningach na miejscu rozpoczęli sez.2009/2010 startem w Międzynarodowym Turnieju Praga Open .

 

Największe sukcesy zanotowały  tenisistki przygotowujące się do  nowego sezonu rozgrywek ekstraklasy.

W bardzo dobrze obsadzonym turnieju z udziałem reprezentacji Czech , Polski i Niemiec oraz czołowych klubów nasze zawodniczki zaprezentowały się nieżle-choć mogło być lepiej.

Sukcesem w turnieju było zwycięstwo w grze podwójnej naszej Yu Ying w parze z H.Bartoszovą , które w finale pokonały czołową parę czeską D.Hadacova-K.Penkavova 3:2, wcześniej w półfinale zwyciężyły parę K.Grzybowska-Xu Xie.

Indywidualnie było trochę gorzej -Kasia uległa w ćwierćfinale późniejszej zwyciężczyni Li Qian , a Julka niespodziewanie przegrała z K.Stefańską, będąc jeszcze w fazie adaptacji po powrocie z Chin.

W okresie 13-18.09 w Stuttgarcie nasze pingpongistki ; K.Grzybowska i L.Harabaszova reprezentować będą swoje kraje w Drużynowych Mistrzostwach Europy Seniorek .

Ekstraklasa ruszy 26.09 tak więc doświadczenie zdobyte na imprezach na pewno zaprocentuje w zbliżających się meczach z wymagającymi zespołami.

Skład personalny I drużyny kobiet się nie zmienił; zatem ponownie Yu Ying, Kasia Grzybowska oraz Lenka Harabaszova toczyć będą boje o jak najlepszą lokatę w ekstraklasie.

Drugi zespół kobiet występujący w I lidze oprócz Anity Jaworskiej i Pauliny Nowackiej uzupełniony został Magdaleną Mazur , która wróciła z Nadarzyna na Dolny Śląsk oraz Natalią Michorczyk ze Śnieżnika Stronie Śląskie.

Odmłodzony skład powinien również powalczyć o dobrą lokatę w I lidze gr.Południowej.

Nasi mężczyźni występować będą w ligach III i IV, a kto będzie grywał w wyższej klasie to czas pokaże i umiejętności.

Liczną kadrę męską tworzą; nowy szkoleniowiec MKSTS Marek Cholewa- pozyskany z SKS Raszówka, Paweł Lopko, Jerzy Osicki , Artur Sulikowski, Piotr Malinowski, Grzegorz Przybysz, Krzysztof Łachowski, a także Norbert Turczynowski, Jakub Ciesielczyk ,Olek Stępniewicz i Jarek Malinowski.

W nowym sezonie najmłodsze dziewczęta; Ewelina Matwiszyn, Martyna Słowińska , Iwona Biernat oraz Natalia Matwiszyn występować będą w II lidze pod kierunkiem Justyny Kaczor, która będzie kontynuować pracę w instruktora w tej grupie treningowej.

Zatem wspólny wysiłek zawodników , młodych szkoleniowców Justyny i Marka pod okiem trenera koordynatora Sławka,  a także pomoc sportowa P.Jurka i organizacyjna P.Mieczysława oraz rodziców powinna przynieść  wszystkim satysfakcję i wyniki sportowe w nadchodzącym sezonie.