Nie dali rady liderowi

W 12. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy do Polkowic zawitał czołowy zespół ligi – Piast Gliwice. Niestety Górnik nie sprawił niespodzianki i mecz zakończył się wysoką wygraną gości.

Już w pierwszej akcji meczu do bramki miejscowych trafił Mateusz Mrowiec i goście objęli prowadzenie. Chwilę później za zagranie piłki ręką poza polem bramkowym z  boiska wyleciał golkiper Piasta i przez 2 minuty polkowiczanie grali w przewadze jednego zawodnika. Niestety nie wykorzystali tego okresu. W pierwszej części spotkania przyjezdni zaaplikowali jeszcze 4 gole i na przerwą schodzili prowadząc 5:0. W drugiej odsłonie trener gliwiczan dał szansę występu na parkiecie graczom rezerwowym. Szkoleniowiec Górnik również posłał do boju zawodników z ławki. Niestety obraz gry nie uległ zmianie. Stroną dominującą byli futsalowcy Piasta, którzy przewyższali miejscowych w każdym elemencie gry. Polkowiczanie walczyli ambitnie do samego końca. Ostatecznie Piast Gliwice pokonał Górnika 11:1, a honorowego gola dla Zielono-Czarnych zdobył Dawid Biały.

Górnik Polkowice – Piast Gliwice 1:11 (0:5)
Bramki: Dawid Biały 30 – Mateusz Mrowiec 1, 8, 27, Tomasz Czech 12, Rafael Cadini 16, Sebastian Szadurski 18, Dominik Wilk 26, Patrik Zaťovič 28, Andrejs Baklanovs 36, 36, 40