Mapa strony

Nasi chłopcy w drugiej lidze i laury dla dziewczyn

Końcówka sezonu w wykonaniu tenisistów stołowych MKSTS była imponująca.

Po sukcesach w Pucharze Polski, brązowego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Polski drużyny żeńskiej oraz po  medalach K. Grzybowskiej na MP przyszła kolej na sukcesy zespołów  występujących w III i IV lidze, ale też w indywidualnych zawodach juniorek i kadetek.

Drużyna mieszana na czele z utytułowanym Jerzym Osickim walczyła o pozostanie w IV lidze. W składzie zespołu podczas rozgrywek prym wiodły E. Matwiszyn, N. Matwiszyn, J. Malinowski a także G. Grygorcewicz,

Z. Miś K. Gruchała , A. Konecki i M. Bartków.

W decydujących meczach nasi pokonali zdecydowanie Jerzmankę Jerzmanice 10:1 i 10:4.

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i kadetów nasze zawodniczki  wypadły bardzo dobrze, osiągając następujące rezultaty:

Ewelina Matwiszyn – srebrny medal indywidualnie, srebro w deblu z Magdaleną Kasenberg i srebro w grze mieszanej z Cezarym Czają.

Natalia Matwiszyn – 3 brązowe medale w  kadetkach  indywidualnie, w deblu z Sandrą Butrym i w grze mieszanej z Kacprem Kaszubą.

Kamila Gruchała z Nikolą Pietruś – brąz w deblu kadetek.

 

Mężczyźni występujący w III lidze, po sezonie obfitującym głównie w zwycięstwa lecz także  porażki stawili dzielnie czoła mistrzowi  III ligi wrocławskiej.

W pierwszym meczu barażowym w Polkowicach, po niesamowitych emocjach, ulegli gościom 8:10.

W spotkaniu wyjazdowym nasi chłopcy zmobilizowali się i odnieśli, niełatwe choć zdecydowane, po wyrównanej walce, zwycięstwo 10:6. Dało im to zasłużony awans do II ligi.

Punkty w obu meczach zdobyli:

P. Rybikowski – 5, P. Malinowski – 4, T. Pieśla – 4, M. Kowalski – 3, K. Łachowski -2.

Z drużyną podczas rozgrywek występował również A. Sulikowski , który nie wystąpił w barażach z uwagi na odbywanie praktyki studenckiej. Arturze, dziękujemy za twoją ciężką pracę i wiemy, że jesteś z nami :-)

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !!!

 Zakończenie sezonu sportowego MKSTS Polkowice 

Impreza odbędzie się 27.06 .2014 r o godz. 15.30  w siedzibie ZHP w Polkowicach przy ul.Brackiej ( za marketem Polo).  Tradycyjnie  ma charakter rodzinnego spotkania przy „grillu” w związku tym zapraszamy zawodników z rodzinami. Prosimy o potwierdzenie przybycia z określeniem ilości osób. Obowiązuje kwota 10 zł od rodziny.

c1

c2

c4

c5

c6

c7

c8

c9

c10