Mapa strony

MKSTS w drugiej rundzie Pucharu Polski

29 stycznia 2009 (czwartek) o godz. 18:00 odbył się mecz pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim pomiędzy drużynami MKSTS Polkowice, a Chrobrym II Głogów.

Rozgrywki te charakteryzują się nieco innym rozkładem gier i ilością zawodników. Gra się do 4 wygranych punktów, w których udział bierze po trzech zawodników z każdej drużyny.

W pierwszych założeniach, mecz miał odbyć się w Głogowskiej hali sportowej, lecz po porozumieniu obu drużyn odbył się w Polkowicach. Zawodnicy, na co dzień grający w V lidze spisali się wzorowo. Styl gry, stalowe nerwy i opanowanie zaważyły nad zwycięstwem. Po pierwszych trzech grach polkowicki zespół prowadził 2:1. Potem przyszedł czas na grę deblową, w której Turczynowski i Malinowski triumfowali 3:2. Największą uwagę jednak przykuł pojedynek pomiędzy Norbertem Turczynowskim, a Janem Szatkowskim. Wynik pojedynku zmieniał się jak w kalejdoskopie. Zawodnik Gości charakteryzujący się defensywnym stylem gry (obrońca) narzucił Norbertowi grę przedewszystkim ofensywną. Grając top-spinami i skrótami Norbert zwyciężył 3:2. Efektowna i efektywna gra młodych tenisistów wywołała u kibiców podziw oraz została nagrodzona gromkimi brawami.

Zagraliśmy na najwyższym poziomie. Własna sala, doping klubowych kolegów i koleżanek bardzo nam sprzyjał. Dzięki rozważnej grze osiągnęliśmy zwycięstwo, oddając zaledwie 1 pkt przeciwnikom. – Dodaje Norbert Turczynowski.
MKSTS Polkowice 4:1 Chrobry II Głogów
W naszej drużynie punkty zdobyli:
Norbert Turczynowski 1.5 / 1.5
Ciesielczyk Jakub 1 / 1
Malinowski Piotr 1.5 / 2.5
W II kolejce, MKSTS zmierzy się we własnej hali z drugoligową drużyną Granitu I Strzelin.