Mapa strony

Mistrzostwa Polski z niespodziankami

Znakomicie spisały się nasze zawodniczki na Mistrzostwach Polski Seniorów Agata Pastor i Katarzyna Grzybowska, zdobywając brązowe medale w stawce najlepszych pingpongistek.
Katarzyna Grzybowska nie zdobyła oczekiwanego złota podczas mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Zawodniczka polkowickiego MKSTS-u przegrała w półfinale z Moniką Pietkiewicz i musiała zadowolić się brązowym medalem. Krążek tego samego koloru zdobyła Agata Pastor, która w półfinale musiała uznać wyższość Antoniny Szymańskiej…

1111 1112

W turnieju wystąpiła również trzecia z podopiecznych trenera Sławomira Słowińskiego. Natalia Michorczyk, która była w zawodach rozstawiona z numerem trzynastym, przegrała w swojej pierwszej grze z Katarzyną Nowocin 4:3 i szybko pożegnała się z turniejem.

Z kolei Agacie Pastor od początku sprzyjało szczęście. Polkowiczanka w swojej pierwszej grze zdecydowanie pokonała Sylwię Pawlak. W drabince Agaty doszło do kilku niespodzianek. Między innymi, uchodząca za faworytkę, Klaudia Kusińska uległa Kindze Jabłońskiej, która kilka godzin później zdecydowanie przegrała z Pastor. W kolejnej grze Agata spotkała się z pogromczynią Natalii Michorczyk, Katarzyną Nowocin, która również musiała uznać wyższość tenisistki MKSTS Polkowice. Marsz Agaty do finału został zastopowany przez Antoninę Szymańską. Ostatecznie polkowiczanka zajęła miejsca 3-4, zdobywając tym samym brązowy medal.

Katarzyna Grzybowska od samego początku pewnie wygrywała swoje partie. Na pierwszy ogień poszła Joanna Kiedrowska. Kolejną rywalką, którą Kasia pewnie ograła, była Sandra Wabik. W ćwierćfinale Grzybowska pokonała Renatę Gumulę, a w grze półfinałowej czekał ją z Monika Pietkiewicz. Katarzyna, która była zdecydowaną faworytką tego spotkania, niespodziewanie przegrała z Pietkiewicz 4:3.

Na konto tenisistek MKSTS DWSPiT Polkowice w Ostródzie można zaliczyć jeszcze jeden krążek. Agata Pastor w parze z Tomaszem Lewandowskim zdobyli brązowy medal w grze mieszanej.