Mapa strony

Michał Wojtanowski wygrał w Świętoszowie

W siedzibie 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie rozegrano coroczny turniej szachowy.  W sportowej rywalizacji wzięło udział 12 zawodników.

System rozgrywek był bardzo widowiskowy i stwarzający warunki do sprawdzenia i podniesienia swoich umiejętności przez każdego zawodnika. Początkowo zawodnicy byli podzieleni na trzy grupy, w których mecz, tj. grę oboma kolorami figur rozgrywali w systemie każdy z każdym. Wynik tej potyczki mógł zakończyć się jedynie wygraną lub przegraną. Jeżeli w pierwszym dwumeczu nie osiągnięto wyniku rozstrzygającego, czas był skracany do 3 minut na partię. Jeżeli to nie rozstrzygało, losowano kolor i grano jedną partię systemem armageddon (białe muszą wygrać i startują z handicapem czasowym jednej minuty, zaś czarne wystarczy, iż zremisują). Następnie wygrani z grup stoczyli ze sobą bój każdy z każdym, co zadecydowało o ostatecznej klasyfikacji.

Wygraną w pięknym stylu może poszczycić się Michał Wojtanowski z sekcji szachowej Górnika Polkowice.

Drugie miejsce zajął szer. Krzysztof Sepioło, który jako żołnierz 10BKPanc otrzyma pierścień wojsk lądowych ufundowany przez firmę Enigma Jubiler.

Trzecie miejsce przypadło byłemu żołnierzowi 10 BKPanc Adamowi Wasilewskiemu