Mamy lidera

W hicie 5. kolejki II Dolnośląskiej Ligi Futsalu piłkarze KS Polkowice pokonali w swojej hali Mundial Żary aż 10:2. Najskuteczniejszy w drużynie gospodarzy był Kamil Kaczmar, który zdobył cztery bramki. Dzięki tej wygranej polkowiczanie awansowali na 1. miejsce w tabeli i zapewnili sobie prawo do gry w barażach o awans do I ligi ogólnopolskiej.

Spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy. To polkowiczanie byli stroną dominującą i zasłużenie sięgnęli po kolejny komplet punktów. Gol otwierający wynik tego pojedynku padł już w 2. minucie. Autorem tego trafienia był Przemysław Lipiński, który strzałem przy słupku umieścił futbolówkę w siatce rywala. Chwilę później bramkarz przyjezdnych musiał ponownie wyjmować piłkę z bramki po uderzeniu Dawida Białego. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Sebastian Jędrzejewski i Kamil Kaczmar. Po upływie 20 minut nasz zespół prowadził 4:0. Po zmianie stron goście dwukrotnie zaskoczyli naszą defensywę i na tablicy pojawił się wynik 4:2. Stracone bramki zadziałały motywująco na drużynę gospodarzy, którzy do końcowego gwizdka walczyli o każdy metr parkietu. Podopieczni Marcina Jeziornego wykazali się przy tym dużą skutecznością. Słowa uznania należą się także Wojciechowi Wójtowiczowi, który rozegrał kapitalne zawody między słupkami w KS Polkowice. Nasz golkiper wielokrotnie uchronił zespół przed utratą gola.  Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną KS Polkowice 10:2.

– To był naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu. Zagraliśmy konsekwentnie i zasłużenie sięgnęliśmy po pełną pulę. Dziękuje zawodnikom za walkę i zaangażowanie – mówi Marcin Jeziorny, trener KS Polkowice.

Dzięki tej wygranej nasz zespół awansował na fotel lidera. Zapewnił sobie także prawo do gry w barażach o pierwszą ligę. Rywala, z którym nasz zespół powalczy o awans, poznamy 28 lutego.

KS Polkowice – Acana Mundial Żary 10:2 (4:0)

Bramki: Kamil Kaczmar 4, Dawid Biały 3, Przemysław Lipiński, Andrzej Koryciński i Sebastian Jędrzejewski, Patryk Potocki –  Daniel Gałach, Arkadiusz Dybka (k.)

Skład KS Polkowice: Dawid Biały, Andrzej Koryciński, Przemysław Lipiński, Sebastian Szala, Mateusz Kochaman, Daniel Walasek, Patryk Potocki, Jarosław Tkaczyk, Piotr Białocerkiewicz, Andrzej Kwieciński, Dariusz Kwas, Wojciech Wójtowicz, Grzegorz Duda.