Gramy dalej

W spotkaniu 1/16 Pucharu Polski futsalu piłkarze KS Polkowice pokonali w swojej hali pierwszoligową Gwiazdę Ruda Śląska 5:3. Najskuteczniejszy w drużynie gospodarzy był Kamil Kaczamr, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dzięki tej wygranej polkowiczanie awansowali do dalszej fazy turnieju.

Kibice, którzy tego dnia spędzili niedzielne popołudnie w hali przy SP 4, nie powinni mieć powodów do narzekań. Zobaczyli ciekawe piłkarskie widowisko, w którym nie zabrakło ciekawych zagrań, szybkich akcji i tego co w futbolu najważniejsze, a więc bramek. Od pierwszych minut spotkanie toczyło się na wyrównanym poziomie. Piłkarze obu drużyn grali bardzo ambitnie i walczyli o każdy metr parkietu. Pierwszy gol padł dopiero w 16. minucie. Wówczas składną akcję Gwiazdy wykończył Mateusz Dynak i było 1:0 dla przyjezdnych. Jednobramkowe prowadzenie gości utrzymało się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron kibice miejscowych przeżyli istną huśtawkę nastrojów. Najpierw do wyrównania doprowadził Patryk Potocki, a po kilkunastu sekundach przyjezdni ponownie wyszli na prowadzenie. W 31. minucie polkowiczanie doprowadzili do remisu po strzale Dawida Białego. To trafienie zdecydowanie dodało naszej drużynie skrzydeł, która poszła za ciosem i wyszła na prowadzenie. Niestety chwilę później Wojciech Wójtowicz musiał ponownie wyjmować piłkę z bramki i było 3:3. W końcówce meczu polkowiczanie postawili wszystko na jedną kartę. Grali bardzo ofensywnie, a ich ambitna postawa przełożyła się na bramki. Autorem obydwu trafień dla KS Polkowice był Kamil Kaczamr. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Polkowic 5:3.

 

– To był naprawdę trudny mecz. Chłopaki zostawili sporo zdrowia na parkiecie. Spodziewaliśmy się, że o wygraną nie będzie łatwo. Na szczęście mój zespół w pełni zrealizował założenia taktyczne. Futsal to gra zespołowa. Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną. Myślę, że panująca atmosfera w szatni przekłada się na naszą coraz lepszą formę – mówi Marcin Jeziorny, trener KS Polkowice.

 

Dzięki tej wygranej awansowaliśmy do 1/8 Pucharu Polski. Nasz zespół jako jedyny drugoligowiec dotarł do tej fazy turnieju. Pozostałe ekipy to pierwszoligowcy oraz zespoły
z ekstraklasy futsalu.

KS Polkowice – Gwiazda Ruda Śląska 5:3 (0:1)
Bramki dla KS Polkowice: Kamil Kaczmar (2 gole), Dawid Biały, Andrzej Koryciński i Patryk Potocki.

KS Polkowice: Dawid Biały, Andrzej Koryciński, Przemysław Lipiński, Sebastian Szala, Mateusz Kochaman, Daniel Walasek, Patryk Potocki, Jarosław Tkaczyk, Piotr Białocerkiewicz, Sebastian Jędrzejewski, Dariusz Kwas, Wojciech Wójtowicz, Grzegorz Duda, Marek Żurkowski.

Galeria zdjęć