Górnik Polkowice z medalami

W minioną niedzielę w hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w tenisie stołowym w kategoriach młodzieżowych. Ogółem w zawodach startowało ponad 50 zespołów z naszego województwa, które można zaliczyć do krajowej czołówki.

Znakomicie wypadły  dziewczęta KS Górnik Polkowice – Amelia Milnikiel i Amelia Pietrzak, które w turnieju kadetek zdobyły srebrny medal, ulegając w finale drużynie AZS AE Wrocław. Dało im to prawo startu w Mistrzostwach Polski Kadetek.

W rywalizacji drużyn kadetów nasz zespół w składzie Mikołaj Kaciuba i Szymon Zając zdobył brązowy medal ulegając nieznacznie w półfinale Wolavii 2:3.

Pozostałe nasze zespoły pomimo dobrej gry, uplasowały się na dalszych pozycjach: młodzicy-Mateusz Dziadosz i Fabian Wasilewski – 11.  miejsce. Juniorzy: Tadeusz Ratajczyk, Patryk Lesiński i Adam Malik – 6. miejsce.

Gratulacje dla wszystkich ekip oraz trenerów: Sławomira Słowińskiego i Jerzego Osickiego.