Górnicy rozbili Busko

Hokejowym wynikiem zakończyło się rozegrane w Polkowicach spotkanie I ligi futsalu. Piłkarze KGHM Metraco Górnik Polkowice rozgromili Bukowiankę Busko Zdrój 10:3. Hattrickiem popisał się Andrzej Koryciński, po 2 gole dołożyli Paweł Synowiec, Dawid Biały i Kamil Nowakowski. Natomiast jedno trafienie zanotował Kamil Kaczmar.

Polkowiczanie przystąpili do meczu bez kontuzjowanego Sebastiana Jędrzejewskiego leczącego kontuzję Achillesa. To jednak nie przeszkodziło podopiecznym Marcina Jeziornego i Pawła Fuławki na odniesienie efektownego zwycięstwa.

Gospodarze od samego początku grali bardzo szybko czym zaskoczyli rywala. Już w 2. minucie do bramki Bukowianki trafił Andrzeja Koryciński i było 1:0 dla zielono-czarnych. Po 6-ciu minutach górnicy prowadzili już 3:0, a do bramki przyjezdnych trafili: ponownie Koryciński oraz Paweł Synowiec. Goście odpowiedzieli golem na 3:1. To jednak było wszystko na co było stać w pierwszej połowie drużynę z Buska Zdroju. Nasz zespół dosłownie zmiótł rywala z parkietu prowadząc po 20 min. aż 7:1. Doskonale w tym czasie w bramce miejscowych spisywał się Grzegorz Duda, broniąc m.in. 2 przedłużone rzuty karne. W drugiej odsłonie miejscowi nie zwalniali tempa, a kolejne gole były tylko kwestią czasu. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Górnika Polkowice 10:3.

KGHM Metraco Górnik Polkowice – Bukowianka Busko Zdrój 10:3 (7:1)
Bramki dla Górnika: Andrzej Koryciński 3, Paweł Synowiec 2, Dawid Biały 2, Kamil Nowakowski 2, Kamil Kaczmar 1

KGHM Metraco Górnik Polkowice: Duda – Lipiński, Koryciński, Szala, Kaczmar.