Gdańsk pokonany

W meczu 6. Kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy Górnik Polkowice pokonał AZS UG Gdańsk 7:4. Bohaterem spotkania był Marcel Wolan, który aż trzykrotnie trafił do bramki rywala.

Kibice bardzo długo musieli czekać na wygraną Zielono-Czarnych w ekstraklasie futsalu. Początek meczu nie zapowiadał jednak końcowego sukcesu podopiecznych trenera Grzegorza Nowaka. Tradycyjnie jak to miało miejsce w poprzednich meczach, polkowiczanie już na początku szybko stracili 2 gole. Przełamanie przyszło w 8 minucie, kiedy to Dawid Biały pięknym uderzeniem z  „woleja ” pokonał golkipera gości, a tym samym zdobył bramkę kontaktową. Górnicy grali szybko, wysokim pressingiem i jeszcze przed przerwą za sprawą Pawła Wyżgi doprowadzili do remisu. Na drugą odsłonę polkowiczanie wyszli z podniesionymi głowami i wolą zwycięstw. Szybko objęli prowadzenie 6:3, a pod bramką gdańszczan królował Marcel Wolan, który tego dnia ustrzelił hattricka. W końcówce meczu, rywale wycofali bramkarza wprowadzając kolejnego gracza z pola. Manewr jednak się nie powiódł bo podopieczni  trenera Grzegorza Nowaka skarcili rywala wygrywając ostatecznie 7:4, notując pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie. Duży udział w wygranej miał golkiper miejscowych – Grzegorz Duda, który po raz kolejny zagrał doskonały mecz w barwach Górnika.

Górnik Polkowice – AZS UG Gdańsk 7:4 (2:2)    
Bramki:  Dawid Biały 8, 37, Paweł Wyżga 18, Marcel Wolan 28, 31, 36, Karol Nikodem 34 – Jakub Domżalski 3, 30, Kewin Sidor 5, Szymon Wroński 39