Mapa strony

Fascynujący mecz z Sochaczewem

x8

W sobotę 3.10.2009 r.w hali sportowej przy ulicy Kmicica zespół  ekstraklasy kobiecej w składzie (Yu Ying, Katarzyna Grzybowska,Lenka Harabaszowa,Magdalena Mazur)  podejmował drużynę z Sochaczewa , w którym wystąpiła gwiazda Polskiego tenisa stołowego Natalia Partyka -aktualna Mitrzyni Paraolimpijska z Pekinu 2008r. i v-ce Mistrzyni Europy w drużynie wraz z naszą Kasią Grzybowską ze Stuttgartu w 2009r.Dodatkowo w zespole gości wystąpiła Zhao Xia, M.Piłka i N.Gawrylczyk-Trener B.Gawrylczyk.

Od pierwszego spotkania mecz stał na bardzo wysokim poziomie ,ponieważ po obu stronach stołu stanęły najlepsze zawodniczki Yu Ying i Natalia Partyka.Wskazanie faworyta w tym spotkaniu było bardzo trudne bo obie zawodniczki prezentowały bardzo wysoką formę,co było widać na stole- po „pokazowych” ,stojących na największym światowym poziomie akcjach.Ostatecznie Julka po pięciosetowym boju uległa Natalii 2:3.W drugim pojedynku do stołu podeszły Katarzyna Grzybowska i Zhao Xia.W tym przypadku kibice mogli oglądać wiele równie ciekawych zagrań ,jednak spotkanie zakończyło się  wynikiem 3:0 dla Zhao.O wyniku tego meczu decydowały w szczególności pierwsze dwa sety,w kórym Kasia przegrywała na przewagi. W partii numer trzy Lenka Harabaszowa szybko odprawila z kwitkiem  Marte Piłkę, wygrywajac 3:0.Wówczas wydawało się, że Jula doprowadzi do remisu 2:2  i ogra swoją rodaczkę Zhao.Niestety, stało się odwrotnie to Zhao uporała sie z Yu Ying 3:1 i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem drużyny SKST Sochaczew 3:1. Na meczu nie zabrakło gości oficjalnych tj. Starosty polkowickiego M.Tramsia i Prezesa DOZTS Zygmunta Sutkowskiego,który obchodził jubileusz 40-lecia pracy w Dolnośląskim Okręgowym Związku Tenisa Stołowego.Urozmaiceniem spotkania dla sympatyków obecnych na meczu bylo losowanie pamiątkowych koszulek z autografami zawodniczek oraz kubków ze zdjęciem kadry klubowej.

Miejmy nadzieje, że w następnych spotkaniach dziewczynom dopisze więcej szczęścia i zdobędą pierwsze ,jakże cenne punkty w tym sezonie.