Mapa strony

Ewelina Matwiszyn przekuta na brąz

W Krakowie od pierwszego do trzeciego lipca w ramach Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży rozegrano  Indywidualne Mistrzostwa Polski kadetów w tenisie stołowym.

W zawodach  udział wzięła 32 osobowa  czołówka najlepszych zawodniczek Polski do lat 15  wyłoniona podczas całego sezonu w drodze właściwych kwalifikacji.

Bardzo dobry występ w tej imprezie zaliczyła nasza reprezentantka, grająca w MKSTS-DWSPiT Polkowice – Ewelina Matwiszyn. Swój ostatni sezon zakończyła znakomicie w kadetkach zdobywając brązowy medal w konkurencji gry indywidualnej.

W niezwykle trudnych warunkach, bo wysokiej temperaturze panującej na Sali, Ewelina (jako rozstawiona z nr 16) walczyła bardzo dzielnie ; wygrywając  kolejno  4:3 z Baranowską nr 17, 4:3 z Chrabąszcz nr 2 oraz 4:1 z Galus, rozstawioną z numerem 7.

Niestety, w fazie półfinałowej uległa 0:4 Woźniak, zajmując ostatecznie, bardzo wysokie III miejsce. Jest to, jak dotychczas, najlepszy rezultat uzyskanym  prze naszą młodą tenisistkę.

Natomiast w grze podwójnej Ewelina wraz z Wołowiec zajęły wspólnie miejsce w grupie pomiędzy  5 – 8.

Zawodniczce i trenerowi gratulujemy wspaniałego osiągnięcia, które na pewno będzie dalszą motywacją do kolejnych sukcesów zarówno w juniorkach, jak i później – w seniorkach.