Mapa strony

Ekstraklasa nie dla Górnika

Futsalowa elita nie dla piłkarzy Górnik Polkowice. W meczu n szczycie I ligi  zielono-czarni ulegli wiceliderowi, Gwieździe Ruda Śląska 2:6 i stracili szansę na awans do baraży.

Polkowiczanie przystąpili do meczu osłabieni brakiem swoich dwóch najlepszych graczy. Z powodu kontuzji nie zagrali Sebastian Jędrzejewski i Kamil Nowakowski. Górnicy rozpoczęli pojedynek bardzo nerwowo. Natomiast piłkarze z Rudy Śląskiej już na początku bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę prowadząc po 6 minutach 2:0.  To niewątpliwie zaskoczyło miejscowych, którzy na przerwą schodzili przegrywając 0:4.
Po zmianie stron podopieczni trenera Marcina Jeziornego starali się odrobić starty, ale dobrze dysponowani tego dnia goście nie zamierzali odpuszczać. Gwiazda dołożyła kolejne dwie bramki i zrobiło się 6:0 dla przyjezdnych. W końcówce honorowe trafienia dla Górnika zaliczyli Kamil Kaczmar i Andrzej Koryciński. To jednak było za mało. W Polkowicach miejscowy KGHM Metraco Górnik uległ Gwiździe Ruda Śląska 2:6 i nie zagra w barażach o ekstraklasę.

KGHM Metraco Górnik Polkowice – Gwiazda Ruda Śląska 2:6 (0:4)

 

Górnik Polkowice: Wójtowicz – Lipiński, Koryciński, Szala, Kaczmar.
Duda, Kochman, Potocki, Synowiec, Biały, Rojek, Witek.

 

Galeria zdjęć