Mapa strony

Brązowy medal MKSTS Polkowice

Nasze tenisistki stołowe powtórzyły sukces z poprzedniego sezonu zdobywając brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorek rozgrywanych systemem współzawodnictwa w ekstraklasie.

Zajęcie przez nasz zespół III miejsca  w rozgrywkach ekstraklasy w tym sezonie należy uznać za spore osiągnięcie gdyż drużyna polkowicka w prawie wszystkich spotkaniach ligowych występowała w krajowym składzie  z wyjątkiem dwóch pierwszych meczy na początku sezonu gdzie zagrała chinka LI Yshen. Zawodniczka z Chin niestety prezentowała niższy poziom gry niż się spodziewano  i trener Sławomir Słowiński powierzył zadanie walki o czołowa pozycję ligową zespołu-liderce

Katarzynie Grzybowskiej  ( 18 zwycięstw) i Agacie Pastor ( 11 zwycięstw), które wspierane były juniorką Natalią Michorczyk ( 5 zwycięstw) młodzieżówką Magdaleną Mazur oraz Justyną Miklusz.

Przełomowymi momentami w drodze drużyny do medalu były zwycięstwa z Warmią Lidzbark Warmiński  w I rundzie oraz spektakularne pokonanie w II rundzie niezwyciężonego teamu Natalii Partyki SKTS Sochaczew.

Zwycięstwo to  dało nam grę w fazie play-off lecz spowodowało spadek Sochaczewa na drugą pozycję i niestety dziewczęta uległy w dwumeczu z wielokrotnym Mistrzem Polski  KTS Tarnobrzeg  ( 1:3,0:3) tym samym zajmując III lokatę dającą zasłużony medal brązowy.

Gratulujemy sukcesu całemu zespołowi- zawodniczkom , trenerowi ,  zarządowi klubu a  władzom Gminy Polkowice dziękujemy za wsparcie finansowe, bez którego uzyskanie tak wysokiego rezultatu byłoby na pewno trudniejsze.