Solidarne porażki liderów

W miniony weekend rozegrano ostatnią kolejkę III ligi dolnośląsko – lubuskiej. Nie była ona jednak szczęśliwa dla drużyn prowadzących w tabeli. Wszystkie solidarnie przegrały swoje mecze wyjazdowe.

mecz

Górnik Wałbrzych uległ w Lubinie 1:2 rezerwom Zagłębia, natomiast legnicka Miedź nie dała rady Foto Higienie Gać przegrywając 1:4. Miniona sobota nie była również udana dla piłkarzy z Polkowic, którzy w Dzierżoniowie ulegli miejscowej Lechii 2:3.
Już przed wyjazdem do Dzierżoniowa było wiadomo, że zespół Lechii jest na fali a wygrana w Legnicy z miejscowa Miedzią tylko potwierdzała dobrą formę rywala. Spotkanie rozpoczęło się niefortunnie dla podopiecznych trenera Jarosława Pedryca. Już w 17 min. do własnej bramki trafił Mariusz Szuszkiewicz i było 1:0 dla miejscowych. W 34 min. do remisu doprowadził najlepszy strzelec III ligi Krzysztof Drzazga i do przerwy na tablicy wyników było 1:1. W 51 min. na 2:1 dla Lechii podwyższył Damian Niedojad. Na bramkę gospodarzy w 81 min. odpowiedział Dawid Wacławczyk. Gdy wydawało się, że pojedynek zakończy się podziałem punktów do bramki Sebastiana Szymańskiego tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra trafił Łukasz Maciejewski.

Lechia Dzierżoniów- KGHM ZANAM Polkowice 3:2
Bramki: Szuszkiewicz 17 sam., Niedojad 51, Maciejewski 89 – Drzazga 34, D. Wacławczyk 81

Lechia: Malec – Buryło, Słonecki, Korkuś, Juraszek, Pietkiewicz, Domaradzki, Śmiałowski (67 Paszkowski), Maciejewski, Ochota, Niedojad.

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Sworacki, D. Wacławczyk, Karpiński (77 Zawadzki), K. Wacławczyk, Szuszkiewicz, Fryzowicz (83 Jurak), Bancewicz, Drzazga, Szymik, Famulski (86 Galas).