Potrójne złoto Mikołaja

Mikołaj Kaciuba z sekcji tenisa stołowego Górnika został zwycięzcą Mistrzostw Dolnego Śląska. Polkowiczanin zdobywając 3 złote medale we wszystkich  możliwych  konkurencjach, niewątpliwie zasłużył na miano najskuteczniejszego zawodnika  całego turnieju.

Historia zatoczyła koło i po przeszło 20 latach kiedy to w Nowej Rudzie nasze kadetki  Monika Lesińska i Izabela Ziomek zdobyły grad medali na Mistrzostwach Dolnego Śląska tak i teraz odnotowujemy znakomity  występ  pingpongistów Górnika Polkowice na rozegranych w weekend w Brzegu Dolnym Indywidualnych Mistrzostwach Dolnego Śląska w tenisie stołowym.

W końcowej klasyfikacji ogółem nasi zakończyli zawody z dorobkiem 3 złotych i 1 brązowym medalem. Duże słowa uznania i pochwały należą się w szczególności naszemu zawodnikowi  Mikołajowi Kaciubie , który zdobywając  3 złote medale. Jego sposobem na sukces w turnieju zdaniem trenera Sławomira Słowińskiego była taktyka oraz dojrzała i pewna gra . W grze pojedynczej Mikołaj pokonał Wiktora Ulatowskiego z Wolavii 3:0. W grze podwójnej w parze z W. Ulatowskim zdecydowanie zwyciężyli debel AZS Wrocław, a grze mieszanej Mikołaj z Malwiną Jarecką AZS pokonali  parę AZS Wrocław i Wolavii. Medal brązowy w deblu przypadł w udziale  również Patrykowi Lesińskiemu  – Górnik Polkowice w parze z Karolem Kaliszem Wolavia. Pozostali nasi zawodnicy Tadeusz Ratajczyk i Adam Malik dzielnie walczyli w zawodach lecz tym razem uplasowali się na miejscach 5-8.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom za ich duże starania i dzielną sportową walkę przy stołach. Mikołajowi Kaciubie życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski, które odbędą się przy końcu czerwca w Rawie Mazowieckiej.

Galeria zdjęć