Zielono-czarny wieczór Górnika

8 bramek padło w Lublinie podczas meczu VI kolejki 2. Ligi Futsalu. W Hali Globus, lider rozgrywek Górnik Polkowice pokonał miejscowy AZS UMCS 5:3 i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli.

Polkowiczanie od samego początku narzucili rywalom swój styl gry. Ale to miejscowi jako pierwsi zdobyli gola. W 8. minucie Wojciecha Wójtowicza pokonał Markiewicz. Polkowiczanie potraktowali stratę gola jako wypadek przy pracy i szybko odpowiedzieli bramkami Radosława Karpińskiego i Pawła Wyżgi, prowadząc do przerwy 2:1. Po zmianie stron do odrabiania start ruszyli lublinianie. Mieli swoje pięć minut, później już na parkiecie rządzili niepodzielnie zielono-czarni, którzy w 2 minuty strzelili rywalom 3 gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Dawid Biały, Max Panasenko i Marcel Michalczak.
12 minut przed końcem spotkanie miejscowi wycofali bramkarza, wprowadzając kolejnego gracz z pola. Manewr udał się połowicznie, bo „Dziki” odrobili dwie bramki. Na więcej nie pozwolili rywalom podopieczni trenera Grzegorza Nowaka pokonując AZS UMCS Lublin 5:3.

AZS UMCS Lublin – Górnik Polkowice 3:5 (1:2)
Bramki: Markiewicz 2, Ławicki – Karpiński, Wyżga, Biały, Panasenko, Michalczak

Górnik Polkowice: Wójtowicz, Panasenko, Nahaitsev, Karpiński, Michalczak, Sikorski, Potocki, Wyżga, Biały, Wolan, Dudka,  Mielczarek.