Zapłacili frycowe

W meczu inauguracyjnym 2 ligi piłkarskiej Górnik Polkowice uległ przed własną publicznością Błękitnym Stargard 1:2. Bramkę dla zielono-czarnych zdobył Eryk Sobków.

Dla piłkarzy Górnika było to pierwsze starcie na poziomie drugoligowym. Podopieczni trenera Enkeleida Dobi rozpoczęli od szybkich ataków na bramkę gości. Już w pierwszych 10-ciu minutach polkowiczanie zmarnowali dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Później inicjatywę przejęli podopieczni trenera Adama Topolskiego. Doświadczenie i ogranie w 2 lidze pozwoliło przyjezdnym na objęcia dwubramkowego prowadzenie. W 16 minucie arbiter za faul w polu karnym na zawodniku gości podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Wojciech Fadecki. 4 minuty później po bramce Patyka Paczuka Błękitni prowadzili już 2:0. W drugiej odsłonie gospodarze próbowali odrobić starty. W 90 min. bramkę kontaktową dla miejscowych zdobył Eryk Sobków. Na wyrównanie już zabrakło czasu. W Polkowicach Błękitni pokonali Górnika 2:1.

Górnik Polkowice – Błękitni Stargard 1:2 (0:2)
Bramki: Sobków 90 – Fadecki 16 k., Paczuk 20

Górnik Polkowice: Furtak – Magdziak (74 Azikiewicz), Kowalski-Haberek, Szymkowiak (66 Morawski), Bancewicz, Szuszkiewicz (61 Radziemski), Karmelita, Sobków, Fryzowicz, Wacławczyk, Opałacz

Błękitni Stargard: Rzepecki – Błyszko, Nowak, Kurbiel (84 Bednarski), Karmański (90 Sadowski), Sanocki (71 Bochnak), Fadecki, Łysiak, Szrek, Paczuk (60 Cywiński), Ostrowski