Zagrali z Ekstraklasą

Na zakończenie obozu dochodzeniowego piłkarze Górnika Polkowice zmierzyli się z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin. Pojedynek zakończył się wygraną „Miedziowych” 1:0.

Piłkarze Zagłębie Lubin dzień wcześniej walczyli w meczu ligowym z Legią Warszawa. Przeciwko naszej drużynie wystąpili zatem zawodnicy, którzy nie zagrali przeciwko „Legionistom” całych 90 minut. Mecz rozegrany został na dobrze przygotowanej płycie naturalnej Zagłębia. Rywalizacja od samego początku była bardzo wyrówna, a obie drużyny realizowały założenia swoich szkoleniowców. Jedyna bramka w meczu padła dopiero po przerwie. W 51 min. Łukasz Łakomy wykorzystał błąd obrony Górnika i nie maił żadnych problemów z pokonaniem Mateusza Malca.

Zagłębie Lubin – Górnik Polkowice 1:0 (0:0)
Bramka: Łukasz Łakomy 51

Zagłębie Lubin: Jasmin Burić (46 Kacper Bieszczad) – Bartłomiej Kłudka, Saša Balić, Kacper Lepczyński, Kamil Sobczak, Mateusz Kizyma (21 Ilja Żygulow), Łukasz Łakomy (67 Kacper Masiak), Daniel Dudziński, Kacper Masiak (21 Jakub Wójcicki), Tomáš Zajíc (67 Mateusz Kizyma), Martin Doležal.

Górnik Polkowice: (I połowa) Jakub Szymański – Jarosław Ratajczak, Marcin Biernat, Damian Makuch, Rafał Karmelita, Adrian Purzycki, Antoni Kozubal, Dominik Radziemski, Szymon Kiebzak, Mariusz Szuszkiewicz, Szymon Krocz (30 Filip Baranowski). (II połowa) Mateusz Malec – Marek Opałacz, Michał Bojdys, Bruno Żołądź, Dorian Krakowski, Maciej Pałaszewski, Adam Mazurowski, Maciej Sowiński, Maciej Bancewicz, zawodnik testowany, Filip Baranowski (60 Mateusz Piątkowski)