Zagrali z Czechami

Piłkarze Górnika Polkowice pokonali w meczu sparingowym drużynę III ligi czeskiej FK Přepeře 3:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Eryk Sobków, Adam Mazurowski oraz zawodnik testowany przez trenera Enkeleida Dobi.

SONY DSC

FK Přepeře to zespół grający na tym samym poziomie rozgrywkowym co polkowiczanie. Obecnie w rozgrywkach  trzeciej ligi czeskiej (grupa B ČFL) zajmują 11-ta lokatę.
Goście od samego początku bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę naszym obrońcom, którzy musieli być skoncentrowani przez całe 90 minut spotkania. Konfrontacja z grającą szybką, twarda piłkę Czechami była bardzo pożyteczna dla zielono-czarnych. Pierwsza bardzo wyrównana odsłona przyniosła wiele emocji kibicom zgromadzonym przy sztucznej płycie Akademii KGHM Zagłębia w Lubinie. Nasi rywale grali szybko, często stwarzając groźne sytuacje pod bramkę Malca. Na posterunku był jednak golkiper polkowiczan, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami. W końcówce Górnik objął prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się gracz testowany przez szkoleniowca zielono-czarnych. Do przerwy było 1:0 dla naszego zespołu. Po zmianie stron trener Dobi posłał do boju drugą jedenastkę, co sprawiło, że gra Górnika stałą się jeszcze szybsza. W 58 min. do bramki rywala trefił Eryk Sobków, dla którego był to juz kolejny gol w tym roku. W końcówce pięknym strzałem z 12 metrów popisał się młody Adam Mazurowski ustalając wynik na 3:0 dla Górnika Polkowice.

Górnik Polkowice vs FK Přepeře 3:0 (1:0)
Bramki: zawodnik testowany 42, Eryk Sobków 58, Adam Mazurowski 85

Górnik Polkowice
I połowa: Malec Król Kowalski Haberek Karmelita Fryzowicz Mucha Wacławczyk Szymkowiak Szmyt Szuszkiewicz Bednarski
II połowa: Kopaniecki Magdziak Opałacz Kocik Radziemski Ekwueme Galas Baranowski Osiadły Sobków BaszakGrali także Furtak Janczak Mazurowski zawodnik testowany

FK Přepeře: Truksa, Krasnický, Venc, Nesvadba, Elbel, Novotný Vojtěch, Pavlata, Petrlák, Sedláček Michal, Vaníček, Ježek.
Grali również: Sedláček Marek, Horáček Petr, Hlůže, Kvesič, Tvaroha

Galeria zdjęć