Zagrają w finale Pucharu Polski

W meczu półfinałowym Pucharu Polski OZPN Legnica piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali Prochowiczankę Prochowice 5:2. Bramki dla podopiecznych trenera Enkeleida Dobi zdobyli: Rafał Karmelita, Mariusz Szuszkiewicz, Dawid Wacławczyk oraz Tomasz Wojciechowski i Michał Bednarski. W finale, który odbędzie się 10 maja polkowiczanie zagrają z rezerwami Zagłębia Lubin.

Polkowiczanie pojechali do czwartej drużyny legnickiej Klasy okręgowej w roli faworyta i nie zawiedli. Prochowiczanka kierowana przez trenera Jarosława Pedryca starała się  dotrzymać kroku naszej drużynie. Już w 4 min. wynik meczu otworzył Rafał Karmelita, który plasowanym strzałem umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy. W  20 min. miejscowi po stałym fragmencie gry doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Dawid Wacławczyk. Dziesięć minut później polkowiczanie za sprawą Mariusza Szuszkiewicza ponownie wyszli na prowadzenie i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla KGHM ZANAM Polkowice. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, nadal ton grze nadawali podopieczni trenera Dobiego, natomiast Prochowiczanka ograniczała się do pojedynczych kontrataków i szukała swoich szans po stałych fragmentach gry. W 57 min. gospodarze po rzucie rożnym i główce Grzegorza Zielińskiego ponownie doprowadzili do remisu. Na więcej nie pozwolili obrońcy KS-u. Od tego momentu bramki dla Polkowic padał  co kilka minut. W 63 min. w poprzeczkę trafił Maciej Bancewicz dając sygnał swoim kolegom, że to już koniec zabawy z Prochowiczanką. W 70 min. po uderzeniu z rzutu wolnego kapitana zielono-czarnych Dawida Wacławczyka było 3:2. W końcówce po golu dołożyli  Tomasz Wojciechowski i Michał Bednarski. W Prochowicach KGHM ZANAM Polkowice pewnie pokonał miejscową Prochowiczankę 5:2. W finale, który odbędzie się 10 maja w Polkowicach nasz zespół zmierzy się z Zagłębiem II Lubin.

Prochowiczanka Prochowice – KGHM ZANAM Polkowice 2:5 (1:2)
Bramki: Kochan 20, Zieliński 57 –  Wacławczyk 4, 70, Szuszkiewicz 30, Wojciechowski 77, Bednarski 80

KGHM ZANAM Polkowice: Kopaniecki (81 Furtak) – Karpiński, Ptak, Wacławczyk, Fryzowicz, Kobiela (60 Bednarski), Karmelita, Galas (60 Konefał), Bancewicz (74 Ziemniak), Szuszkiewicz (85 Świdwa), Wojciechowski