Z Głogowa na tarczy

Bez punktów wrócili z meczu Fortuna 1 Ligi piłkarze Górnika Polkowice. Zielono-Czarni ulegli Chrobremu  Głogów 0:2.

Spotkanie rozpoczęło się niekorzystnie dla podopiecznych trenera Szymona Szydełko, którzy już w 7. minucie stracili gola, a na listę strzelców wpisał się Mikołaj Lebedyński. Pierwsza bezbarwna połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Chrobrego. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, obie drużyny rozgrywały piłkę w środkowej strefie boiska, jednak groźniejsi w swoich poczynaniach byli gospodarze. W 60 min. drugą żółta kartkę a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Dominik Radziemski i polkowiczanie do końca meczu grali w osłabieniu. W 63 min. Chrobry po raz drugi trafił do bramki Górnika i praktycznie już było po meczy.  Głogowianie w ciągu następnych kilkunastu minut stworzyli sobie dwie doskonałe okazje do podwyższenia prowadzenia, wychodząc z kontrą 2 na 1.  Raz piłkę z linii bramkowej  polkowiczan wybił Jarosław Ratajczak. Ostatecznie Chrobry pokonał Górnika 2:0.

Chrobry Głogów Górnik Polkowice 2:0 (1:0)
Bramki: Mikołaj Lebedyński 7, Michał Rzuchowski 63

Chrobry: 1. Rafał Leszczyński – 18. Michał Ilków-Gołąb, 31. Oliver Práznovský, 5. Mavroudís Bougaḯdis, 19. Marcel Ziemann – 7. Mateusz Bochnak (85, 20. Eryk Pieczarka), 8. Jaka Kolenc (90, 3. Michał Michalec), 27. Michał Rzuchowski (89, 16. Robert Mandrysz), 10. Hubert Turski (67, 89. Mateusz Machaj), 77. Dominik Piła – 11. Mikołaj Lebedyński (85, 9. Dennis van der Heijden).