Wracają na tarczy

Zespół ze Stalowej Woli przewał passę meczów bez porażki piłkarzy Górnika Polkowice. Zielono-czarni ulegli na boisku rywala Stalówce 0:3.

Polkowiczanie pojechali na spotkanie ligowe do Stalowej Woli osłabieni brakiem pauzujących za żółte kartki Marka Opałacza i Piotra Azikiewicza. Na boisku zabrakło również narzekającego na uraz mięśnia dwugłowego Eryka Sobkowa.
Stalówka, która walczy o utrzymanie się w gronie drugoligowców bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę. W 11. minucie spotkania doskonale w bramce Górnika spisał się Marcin Furtak broniąc rzut karny. Niestety w 20. min. prowadzenie miejscowym dał  Dominik Chromiński. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Szymon Jarosz. W drugiej odsłonie wynik spotkania na 3:0 dla Stali Stalowa Wola ustalił Kacper Śpiewak.

Stal Stalowa Wola – Górnik Polkowice 3:0 (2:0)
Bramki: Dominik Chromiński 20, Szymon Jarosz 30, Kacper Śpiewak 59

Stal Stalowa Wola: 33. Dawid Pietrzkiewicz – 16. Bartosz Sobotka, 10. Piotr Mroziński, 24. Krzysztof Kiercz, 19. Szymon Jarosz, 5. Piotr Zmorzyński – 20. Szymon Jopek, 13. Przemysław Stelmach (90, 4. Wiktor Stępniowski), 11. Dominik Chromiński (74, 26. Bartłomiej Ciepiela) – 9. Michał Fidziukiewicz (85, 2. Adam Waszkiewicz), 17. Kacper Śpiewak (83, 27. Adrian Szczutowski).

Górnik Polkowice: 1. Marcin Furtak – 25. Karol Fryzowicz, 20. Rafał Karmelita, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 3. Mateusz Magdziak – 11. Dominik Radziemski (61, 27. Mateusz Baszak), 8. Patryk Mucha, 30. Kamil Wacławczyk, 17. Mariusz Szuszkiewicz (68, 15. Jędrzej Król), 29. Filip Baranowski (78, 5. Kacper Osiadły) – 18. Michał Bednarski (89, 10. Kornel Ciupka).

żółte kartki: Chromiński, Jopek, Jarosz – Karmelita, Wacławczyk, Król, Magdziak.
sędziował: Albert Różycki (Łódź).

W 11. minucie Michał Fidziukiewicz (Stal) nie wykorzystał rzutu karnego (Marcin Furtak obronił).