W piątek z Tychami

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi nabierają tempa. W najbliższy weekend rozegrana zostanie 10. kolejka. Polkowiczanie zagrają już w piątek z GKS-em Tychy.

Zespoły grające w Fortuna 1 Lidze mają przed sobą prawdziwy piłkarski maraton.  Na boisku meldują się praktycznie co 3-4 dni. Oprócz meczów ligowych przed nimi jeszcze mecze Fortuna Pucharu Polski. 24 września Górnik Polkowice podejmować będzie szósty zespół tabeli – GKS Tychy. Nasi piątkowi rywala mają już na swoim koncie 15 oczek, a w ostatnim meczu zremisowali u siebie z Widzewem Łódź 1:1. Taki sam wynik padł w Polkowicach, gdzie Zielono-Czarni podzielili się punktami z GKS-em Katowice.

Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się ze sobą na poziomie drugoligowym w sezonie 2009/2010. W pierwszym meczu wygrali Trójkolorowi 1:0. Wiosną lepsi byli polkowiczanie, którzy rozbili u siebie rywala 4:0, a bramki dla naszego zespołu zdobyli: Zbigniew Grzybowski 2,  Marek Opałacz oraz Tomasz Salamoński. Po tym sezonie Zielono-Czarni awansowali do I ligi. Oprócz Opałacza w tamtym meczu zagrali m.in.: Kamil Wacławczyk, Maciej Bancewicz oraz trener bramkarzy Górnika – Sebastian Szymański.

W piątek na stadionie przy ul. Kopalnianej szykują się zatem duże emocje. Początek rywalizacji o godz. 20.30.

Zapraszamy do zakupu biletów w Kawiarnia „Galeria Rynek 26” w Polkowicach (w piątek sprzedaż biletów do godz. 19:30) oraz online na www.bilety.ksgornik.eu