Udany sparing KS-u

W meczu sparingowym rozegranym w Lubinie piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali  rezerwy Zagłębia Lubin 3:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Michał Bednarski, Mikołaj Ptak i Dawid Wacławczyk.

Już od pierwszych minut spotkania polkowiczanie zaatakowali rywala bardzo wysoko, czego efektem był gol zdobyty  w 3 min. meczu.  Podopieczni Enkeleida Dobi przeprowadzili akcję prawą stroną boiska, Maciej Bancewicz dograł dokładnie do Michała Bendarskiego, który głowa pokonał golkipera gospodarzy. Kilka minut później po błędzie w szeregach obronnych KGHM ZANAM Polkowice Filip Dudziak doprowadził do remisu. Po 45 min. był remis 1:1. W 64 min. zielono – czarni znowu wyszli na prowadzenie, a pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Mikołaj Ptak.  Gdy wydawało się że kolejne bramki dla polkowiczan będą tylko kwestią czasu Zagłębie ponownie doprowadziło do remisu, a na listę strzelców wpisał się Aleksander Nowak. W 75 min. za faul w polu karnym na Adrianie Nowackim arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę dla naszego zespołu zamienił kapitan – Dawid Wacławczyk. W końcówce gra się zaostrzyła i interweniować musieli szkoleniowcy obu drużyn. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną KGHM ZANAM Polkowice 3:2.

Zagłębie II Lubin – KGHM ZANAM Polkowice 2:3 (1:1)
Bramki: 21 Filip Dudziak, 74 Aleksander Nowak –  3 Bednarski, 64 Ptak, 76 Wacławczyk (k)

KGHM ZANAM Polkowice: Primel, Ziemniak, Wacławczyk, Szymik, Fryzowicz, Galas, Famulski, Nowacki, Bancewicz, Szuszkiewicz, Bednarski.

Po przerwie grali również: Konefał, Wojciechowski, Karpiński, Ptak oraz zawodnik testowany.