Udany sezon juniorów starszych

Mimo wielu problemów w przerwie zimowej oraz wytransferowania w przerwie zimowej  najlepszego strzelca – Jakuba Kobylińskiego (20 bramek) do Miedzi Legnica z  dobrej strony pokazali się juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice. W zakończonym sezonie nasi piłkarze zajęli wysokie 3 miejsce ustępując pola tylko Śląskowi Wrocław i Chrobremu Głogów.

Na dorobek 65 punktów składa się 21 zwycięstw, 2 remisy oraz 5 porażek. Szczególnie runda rewanżowa obfitowała w sukcesy. W 14 meczach nasi juniorzy odnieśli 12 zwycięstw oraz zanotowali tylko 2 porażki z Karkonoszami Jelenia Góra oraz FC Academy Wrocław. Dorobek bramkowy także robi wrażenie. W 28 meczach strzelono 116 bramek (tylko Śląsk strzelił więcej 122). Dobrze funkcjonował również nasza obrona. Tylko 19 straconych goli.

Królem strzelców został Kornel Ciupka z 29 trafieniami, natomiast mimo odejścia Jakub Kobyliński uplasował się na 3 miejscu z dorobkiem 20 trafień. Kolejne miejsca zajęli Dawid Boczek-13, Kacper Kędziora -10, Kacper Osiadły-9, Dawid Kostek -6.

Trener Andrzej Wójcik: Żałujemy bardzo, że sezon już się skończył, ponieważ od 4. kolejki rundy rewanżowej zespół złapał taki „gaz” i polot, że zmiataliśmy wszystkich z drogi. Cenne zwycięstwa zanotowaliśmy ze Śląskiem Wrocław na wyjeździe 3:2. Z Chrobrym Głogów, który do naszego meczu nie przegrał 23. kolejnych spotkań i musiał uznać naszą wyższość na ich terenie 3:1 oraz wygrana 8:0 w Oławie. Statystyki robią wrażenie ale gra zespołu to w wielu momentach koncert. Przyjemnie się oglądało mądrość taktyczną, wymianę pozycji, grę bokami. To była piłka nożna na bardzo dobrym poziomie.