Mapa strony

Trampkarze Janczaka rozpoczynają sezon

W najbliższą sobotę 6 września rozgrywki ligowe w Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy zainaugurują podopieczni trenera Konrada Janczaka. W pierwszym meczu polkowiczanie zmierzą się na własnym boisku z Miedzią Legnica.

Do nowego sezonu zespół trampkarzy przygotowywał się na zgrupowaniu w Poroninie gdzie rozegrał kilka spotkań kontrolnych.

Trener Konrad Janczak nie ukrywał, zadowolenia z okresu przygotowawczego.
Jestem bardzo zadowolony ze sparingów rozegranych podczas obozu. Przeciwnicy byli wymagający i dobrze wyszkoleni technicznie. Szkoda wyniku z Ruchem, bo nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. Drugi sparing to już dominacja naszego zespołu i mnóstwo niewykorzystanych sytuacji. Trzecia gra miała być zwieńczenie całego okresu przygotowawczego i tak było. Mino trudności pokonaliśmy Gieksę i wracaliśmy zadowoleni z obozu. Teraz czekamy już na mecz ligowy z Miedzią Legnica.  

Poniżej zamieszczamy sprawozdanie trenera Janczaka ze spotkań kontrolnych.

I sparing:

KS Polkowice – Ruch Chorzów 1-7
Bramka: Kajetan Frankowski

KS Polkowice: Malec – Kaczmarek, Marszałek, Ciunajtis, Mikołajczak, Jeziorny, Medyński, Kocik, Osiadły, Gudalewicz, Frankowski oraz Kłaczek, Michalski, Surżykiewicz.

„5 bramek, które straciliśmy były błędami indywidualnymi, gdzie zadecydowały złe decyzje o podaniu lub pojedynki 1×1. Gra była bardzo wyrównana z lekkim wskazaniem na zespół ze Śląska. Mieliśmy też swoje sytuacje”.

II sparing:

KS Polkowice – KS Zakopane 1-2
Bramka: Kajetan Frankowski

KS Polkowice: Zdobylak – Jeziorny, Marszałek, Mikołajczak, Zdebiak- Kaczmarek Medyński, Kocik, Michalski- Frankowski, Osiadły oraz Zdobylak Kłeczek Surżykiewicz

„Przez cały mecz mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki oraz co ważne w wyszkoleniu technicznym. Gospodarze grali bardzo siłowo szczególnie w obronie. Pierwszą bramkę zdobyli po kontrataku a drugą po błędzie naszego zawodnika, który stracił piłkę na 20m i przeciwnik miał otwartą drogę do bramki. Bramkę strzelił Frankowski po wygranym pojedynku 1×1 z bramkarzem. Mieliśmy również dwie poprzeczki Osiadłego z rzutu wolnego oraz Kaczmarka z bliskiej odległości”.

III sparing:

GKS Ktowice – KS Polkowice 4-6
Bramki: Dawid Gudalewicz, Kajetan Frankowski, Kacper Osiadły x 2, Maciek Michalski x2

KS Polkowice: Klemenski (Zdobylak) -Kaczmarek, Kocik, Medyński, Frankowski – Michalski, Osiadły, Kłeczek, Surżykiewicz, Zdebiak- Gudalewicz.

” Mecz był bardzo wyrównany tym bardziej ze mieliśmy w nogach obóz i ze względu na kontuzje żadnego rezerwowego gracza. Mimo to chłopacy grali bardzo ambitnie, czego dowodem jest fakt, że w drugiej połowie było już 4-2 dla gospodarzy. Drużyna się nie podłamała i zdołała wbić przeciwnikowi jeszcze cztery bramki”.