Szmyt wraca do Warty

Warta Poznań skróciła wypożyczenie swojego wychowanka, Kajetana Szmyta do naszego klubu. 19-letni pomocnik rozpocznie w styczniu przygotowania z drużyną „Zielonych” do drugiej części sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy.
Kajetan Szmyt zadebiutował w pierwszym zespole Warty Poznań wiosną 2019 roku – wystąpił w wyjazdowym meczu z Chojniczanką Chojnice, a przed skończeniem 17 lat zagrał jeszcze przeciwko GKS Katowice. Dziś ma na koncie 11 oficjalnych gier w drużynie seniorskiej, a czego 6 w meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy, jesienią 2020 roku.

W międzyczasie młody piłkarz był wypożyczany do Nielby Wągowiec i Górnika Polkowice, dla którego grał najpierw w II lidze, a jesienią tego roku również w Fortuna 1 Lidze. W obecnym sezonie wystąpił w 18 meczach #ZielonoCzarnych i zdobył w nich 2 bramki – było to w pojedynkach ze Stomilem Olsztyn i Koroną Kielce.

– Śledziliśmy występy Kajetana w zespole z Polkowic, tak jak obserwujemy wszystkich zawodników, których wypożyczamy do innych klubów. Uważam, że ten młody zawodnik miał przyzwoitą rundę na boiskach I ligi, dlatego uznaliśmy, że trener Dawid Szulczek powinien mu się przyjrzeć na treningach pierwszej drużyny Warty Poznań – mówi dyrektor sportowy, Radosław Mozyrko – Skorzystaliśmy z zapisu w umowie wypożyczenia Kajetana Szmyta i skróciliśmy jego transfer czasowy do Górnika Polkowice. Zawodnik rozpocznie w styczniu zimowy okres przygotowawczy z „Zielonymi”, a na koniec ocenimy, czy to już odpowiedni czas, żeby włączyć go jako młodzieżowca do kadry na drugą część sezonu w Ekstraklasie.