Rusza runda wiosenna

W najbliższą sobotę nastąpi inauguracja rundy wiosennej piłkarskiej III ligi. Zespół KGHM ZANAM Górnik Polkowice swój mecz rozegra w niedzielę na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin. Początek rywalizacji o godz. 12.

Kibice już nie mogą się doczekać wznowienia rozgrywek na poziomie trzecioligowym. O awans do klasy wyższej walczą praktycznie 4 zespoły: KGHM ZANAM Górnik Polkowice, Zagłębie II Lubin oraz Ślęza Wrocław i Gwarek Tarnowskie Góry. W najlepszej sytuacji są piłkarze z Polkowic, którzy na półmetku wyprzedzają o 5 punktów rezerwy Zagłębia Lubin oraz o 9 oczek Ślęzę Wrocław.

W przerwie zimowej w drużynie trenera Enkeleida Dobi nie zaszły większe zmiany. Zespół opuścił Dawid Malawski, który został wypożyczony do Sparty Rudna. Do drużyny z ul. Kopalnianej na zasadzie wypożyczenia, dołączył natomiast Bartosz Kocik z Zagłębia Lubin.

Niedzielne spotkania z Zagłębiem II Lubin będzie hitem kolejki. Zmierzą się bowiem dwie drużyny z czołówki tabeli. Będzie to tzw. pojedynek nie o 3 a o 6 punktów. Mecz rozegrany zostanie w niedzielne południe na stadionie „Górniczym” w Lubinie.