Remis w meczu na szczycie

Piłkarze KS II Polkowice zremisowali 1:1 z Kuźnią Jawor. Jedynego gola dla zielono-czarnych zdobył Ariel Sworacki. Spotkanie rozegrano w ramach 25. kolejki Klasy Okręgowej Seniorów.

 

O ligowe punkty rywalizowały drużyny ze ścisłej czołówki. Tego dnia wicelider z Polkowic podejmował na swoim stadionie pierwszy zespół w tabeli – Kuźnię Jawor. Spotkanie toczyło się na wyrównanym poziomie. Zarówno podopieczni Grzegorza Karmelity, jak i drużyna gości mieli swoje okazje do zdobycia gola. W KS Polkowice groźnie na bramkę Kuźni strzelali wychowankowie klubu, m.in. Krzysztof Drzazga i Rafał Karmelita. Przed przerwą zielono-czarni popełnili prosty błąd w obronie, który kosztował ich utratę gola.

Po zmianie stron nasz zespół ruszył do odrabiania strat. W 61. minucie sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym Kuźni i podyktował rzut karny dla KS Polkowice. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Ariel Sworacki i było już 1:1. Wyrównujące trafienie dodało zielono-czarnym skrzydeł, którzy do ostatniego gwizdka próbowali zdobyć zwycięskiego gola. Najbliżej strzelenia drugiej bramki byli w 87. minucie. Wówczas dokładne podanie od Rafała Karmelity dotarło do Marka Wilka, który niestety nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Tego dnia nie padło więcej bramek. Ostatecznie spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się podziałem punktów. – Spodziewaliśmy, że Kuźnia postawi nam trudne warunki. Na szczęście mój zespół pokazał charakter i podniósł się po straconej bramce. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, zwłaszcza tych w drugiej połowie. Uważam, że spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem – mówił po meczu Grzegorz Karmelita, trener KS II Polkowice. W następnej kolejce nasze rezerwy zmierzą się na wyjeździe z Iskrą Kochlice. Spotaknie zostanie rozegrane w ramach 26. kolejki Klasy Okręgowej Seniorów.

 

Skład KS II Polkowice: Łukasik- Wieczorek, Kasiński, Sworacki, Martynowicz, Kwaśniewski (46. Wilk), Staniecki, Baryczkowski (79. Niemasz P.), Karmelita, Kusowski, Drzazga (86. Stencel).