Przepłynęli Bystrzycę

W zaległym meczu 3. ligi dolnośląsko-lubuskiej piłkarze KGHM ZANAM Polkowice rozgromili na wyjeździe Bystrzycę Kąty Wrocławskie 5:0. Podopieczni trenera Jarosława Pedryca nadal zajmują fotel lidera.

Bystrzyca

Gospodarze stanęli na głowie, aby boisko w Kątach Wrocławskich było dobrze przygotowane. Niestety z pierwszym gwizdkiem arbitra zaczął padać deszcz a później grad i boisko zrobiło się grząskie. Błoto sięgało do kostek.  W tych warunkach lepiej zaprezentowali się polkowiczanie, którzy dzięki technice dominowali nad rywalem. Podopieczni trenera Pedryca grali prostymi środkami, gra skrzydłami i „wrzutki” w pole karne. W 21 min. Karol Fryzowicz zagrał do Mariusza Szuszkiewicza i było 1:0. Chwilę później ta dwójka skopiowała poprzednią akcję i w 34 min. polkowiczanie prowadzili już 2:0. 5 min. przed przerwą w polu karnym faulowany był Szuszkiewicz i arbiter wskazał na „wapno”. Jedenastkę na gola zamienił Maciej Bancewicz. Po zmianie stron zielono-czarni nie zwalniali tempa. W 47 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do bramki miejscowych skierował głową Piotr Kasiński. Wynik spotkania na 5:0 ustalił w 62 min. Bancewicz.

Bystrzyca Kąty Wrocławskie – KGHM ZANAM Polkowice 0:5 (0:3)
Bramki: Mariusz Szuszkiewicz 21, 34, Maciej Bancewicz 40 k., 62, Piotr Kasiński 47

KGHM ZANAM Polkowice: Sajak – Dziedzina (75 Zawadzki), Kasiński, Sworacki, Magdziak, Karmelita, Galas, Bancewicz (80 Rybarczyk), Fryzowicz (70 Karpiński), Szuszkiewicz, Hempel (60 Bobkiewicz)