Powstaje Akademia Górnika

Przed nami nowe wyzwania dla miasta i Górnika Polkowice. Przystąpiliśmy do programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN. Polski Związek będzie obserwował naszą Akademię i przyznawał gwiazdki za rozwój każdego działu.

  

Polski Związek Piłki Nożnej będzie oceniał m.in.: kwalifikacje trenerów, infrastrukturę sportową, liczbę szkolonych drużyn oraz program szkoleniowy.

Konrad Janczak – trener koordynator: PZPN określił standardy w których chcemy się poruszać. Jako Akademia Górnik Polkowice chcemy aplikować o złote gwiazdki tak, żeby nasza akademia był postrzegana jako funkcjonująca na najwyższym poziomie. Przed nami wielomiesięczna praca systemowa. Naszym celem jest bazowanie na własnych zawodnikach z Polkowic oraz okolicznych miejscowości Zagłębia Miedziowego. Chcemy, żeby każde dziecko, które przyjdzie do nas w wieku 6 lat szkoliło się aż do momentu osiągnięcia wieku seniora. Liczymy się z tym, że nie wszyscy spełnią te wymogi.

Futbol to sport drużynowy. Ale w sporcie drużynowym liczą się także jednostki tzw. perełki.

Konrad Janczak – trener koordynator: To będzie nasz cel, żeby takie perełki wyłowić. Kiedyś ci młodzi utalentowani piłkarze zasilą nasz I zespół. Inni mam nadzieję będą grać na jeszcze wyższym poziomie. Pozostali zawodnicy zostaną w przyszłości wypożyczeni do ościennych drużyn z IV ligi. Będą cały czas monitorowani, a w razie postępu wzmocnią nasz I zespół seniorów.