Polkowiczanie wiceliderem

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali w meczu wyjazdowym BKS Stal Bielsko-Biała 1:0. Bramkę na wagę 3. punktów dla zielono-czarnych zdobył w 73. min. Mariusz Szuszkiewicz.

Spotkanie z BKS-em to kolejny udany mecz podopiecznych trenera Enkeleida Dobi. Polkowiczanie zagrali wysokim pressingiem, z którym nie mogli sobie poradzić miejscowi z Bielska- Białej. Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice co kilka minut stwarzali sytuacje pod bramką gospodarzy. Zabrakło jednak skuteczności. Stal w pierwszej połowie oddała tylko jeden strzał na bramkę Damiana Primela. Do przerwy był bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie szturm na bramkę rywala trwał nadal. W 73. min. indywidualną akcje w polu karnym miejscowych przeprowadził Mariusz Szuszkiewicz i plasowanym strzałem w długi róg dał prowadzenie polkowiczanom. 10 minut później Maciej Bancewicz huknął z dystansu na bramkę bielszczan. Golkiper wybił futbolówkę przed siebie, do której dopadł Szuszkiewicz. Napastnik KS-u został wycięty w polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Bancewicz ale bramkarz miejscowych popisał się doskonałą interwencję chroniąc swój zespół od straty kolejnego gola. W Bielsku-Białej KGHM ZANAM Polkowice pokonał miejscową BKS Stal 1:0.

BKS Stal Bielsko-Biała – KGHM ZANAM Polkowice 0:1 (0:0)

KGHM ZANAM Polkowice: Primel-  Magdziak, Michalski, Fryzowicz, Ziemniak (68 Sworacki), Bancewicz, Famulski, Galas (67 Konefał), Wojciechowski (81 Surożyński), Szuszkiewicz, Piotrowski (90 Zawadzki)