Polkowice wiceliderem

W meczu na szczycie III ligi piłkarskiej KGHM ZANAM Polkowice pokonał u siebie Skrę Częstochowa 3:0. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Maciej Kowalski -Haberek, Wiktor Kobiela i Mariusz Szuszkiewicz.  

Pojedynek w Polkowicach miał być hitem kolejki i niewątpliwie był. Na murawie spotkały się bowiem jedne z najlepszych drużyn III ligi. Pierwszy kwadrans należał do Skry, która od pierwszych minut szturmowała bramkę miejscowych. Na posterunku był jednak doskonale dysponowany golkiper polkowiczan – Damian Primel.

W 14 min. podopieczni trener Enkeleida Dobni dali sygnał do ataku, a uderzenie piłki głową przez Haberka z trudem wybronił bramkarz przyjezdnych – Kamil Kosut. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.  Na drugą odsłonę bardzie zmotywowani wyszli polkowiczanie, którzy już w 47 min. prowadzili 1:0. Po stałym fragmencie gry wykonywanym przez Macieja Bancewicza, największą czujnością w polu karnym wykazał się Maciej Kowalski-Haberak, który plasowanym strzałem umieścił futbolówkę w bramce gości. Od tego momentu na murawie rządzili już tylko zielono-czarni. W 73 min. akcję prawą stroną boiska przeprowadził Dominik Radziemski. Wrzucił piłkę w pole karne, a rozpędzony Wiktor Kobiela głową wpakował ją do siatki Skry. Wynik meczu ustalił w 79 min. Mariusz Szuszkiewicz sprawiając sobie prezent urodzinowy. Dzięki wygranej polkowiczanie awansowali na pozycje wicelidera.

KGHM ZANAM Polkowice – Skra Częstochowa 3:0 (1:0)

Bramki: Maciej Kowalski-Haberek 47, Wiktor Kobiela 73, Mariusz Szuszkiewicz 79

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Magdziak, Kowalski-Haberek, Konefał (46 Karmelita), Galas (85 Zawadzki), Radziemski, Nowacki (64 Kobiela), Bancewicz, Bednarski (72 Szuszkiewicz), Ostrowski, Fryzowicz

Skra Częstochowa: Kosut – Woldan, Nocoń, Musiał (78 Kowalczyk), Napora (75 Nowak), Rumin, Niedbała(66 Krupa), Obuchowski, Ogłaza, Olejnik (27 Masztalerz), Holik

 

Żółte kartki: Szuszkiewicz – Polkowice, Rumin,, Olejnik
Czerwona kartka: Nowak

 

Po meczu powiedzieli:

Paweł Ściebura trener KS Skra Częstochowa

– Zabrakło nam przede wszystkim skuteczności bo na dobrą sprawę mieliśmy przygotowany plan na ten mecz, który sprawdzał się w pierwszej połowie. Po pierwszych piętnastu minutach powinniśmy zamknąć ten mecz prowadząc 2-3:0 bo takie sytuacje mieliśmy. Natomiast w drugiej połowie, moim zdaniem wątpliwy rzut wolny. Wiedzieliśmy, ze zespół z Polkowic jest w tym groźny ale i tak straciliśmy bramkę i to bardzo mocno zdeterminowało przebieg tego meczu. Jeżeli chcemy walczyć w czołówce tej ligi to z takim zespołem jak Polkowice musimy sytuacje wykorzystywać i wygrywać mecze. Musimy wyciągnąć z tej porażki wnioski i zareagować w następnym spotkaniu bo mamy kolejny bardzo ciężki mecz.

 

Enkeleid Dobi trener KGHM ZANAM Polkowice

– Gratulacje dla chłopaków. Pokazali naprawdę niesamowitą determinację. Skra to nie jest łatwa drużyna i nam za bardzo nie odpowiada.  Piłkarze mają wielką siłę fizyczną i dobre warunki, grają ostro do przodu. Uważam, że chłopaki wytrzymali początkową przewagę i zagrali świetnie do końca. Przez pierwsze dziesięć minut mieliśmy trochę problemów ale potem było coraz lepiej.  Mieliśmy  kilka stałych fragmentów gry i stworzyliśmy dobre okazje. Przede wszystkim druga bramka po pięknej akcji. Sądzę, że będą jeszcze lepsze mecze. Ta drużyna ma naprawdę fajną przyszłość. Jest wspaniała atmosfera, panuje harmonia.  Pracujemy na to, żeby szczęście też było po naszej stronie.

Galeria zdjęć