Pokonali wicelidera

Juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice w meczu na szczycie Ligi Dolnośląskiej pokonali na wyjeździe wicelidera – Ślęzę Wrocław 2:0. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Jakub Kobyliński.

 

Wyrównane zawody rozegrały czołowe zespoły Ślęza i KGHM ZANAM Polkowice, które w niedzielne słoneczne popołudnie dokończyły 8. kolejkę LDJS. Gospodarze grając systemem 1-3-5-2 z trzema obrońcami próbowali sforsować obronę zielono-czarnych bocznymi strefami boiska. Bardzo dobrze grający środkowi obrońcy KS-u Kielar i Stettler wyjaśniali każdą groźną sytuację. Polkowiczanie kontrowali przeciwnika a jedną z okazji zmarnował Sobczyk, który strzelił nad poprzeczką. W 30. minucie meczu wybitą piłkę przez obrońców miejscowych przechwytuje Cichy i prostopadłym podaniem uruchamia Osiadłego. Ten płaskim dośrodkowaniem obsługuje Kobylińskiego i obejmujemy prowadzenie 1:0. Ostatnie 15 minut pierwszej odsłony to uporczywe próby gospodarzy uzyskania wyrównania, jednak bez efektu.

Druga część meczu to odmienny obraz gry. Piłkarze z Polkowic cofnięci za podwójną gardą liczyli na kontry, natomiast Ślęza przez 15 minut nacierała z ogromnym animuszem. Szalały skrzydła gospodarzy, jednak celowniki wrocławian były rozregulowane. Po okresie naporu gospodarzy gra się wyrównała. Kiedy wydawało się, że gracze KGHM ZANAM  mając więcej miejsca w ataku pokuszą się o drugą bramkę, zawodnicy Ślęzy mieli swoją najlepszą sytuację. Płaski strzał wyjął z linii bramkowej Furtak. Niewykorzystana sytuacja sprawiła, że zawodnicy Ślęzy do końca spotkania stracili ochotę do gry w przeciwieństwie do naszego zespołu. Rzut rożny wykonuje Cichy a Kobyliński strzela drugą bramkę ustalając tym samym wynik spotkania na 2:0.


Ślęza Wrocław – KGHM ZANAM Polkowice 0:2 (0:1)

KGHM ZANAM  Polkowice: Furtak – Malawski, Kielar, Stettler, Olszewski (Medyński) – Sobczyk (Pilewski), Kopeć, Cichy, Osiadły (Boczek), Ciupka (Wilczyk), Kobyliński

 

Trener Andrzej Wójcik: Ciekawe spotkanie zdominowane przez taktykę z małą ilością sytuacji, to obraz całego spotkania. Dwie wykorzystane sytuacje przez Kobylińskiego sprawiły, że to my dopisujemy kolejne punkty i meldujemy się na 3 miejscu w ligowej tabeli. Gwarantem dobrego miejsca jest gra bloku obronnego, który zgrywa się z meczu na mecz a gracze ofensywni są w stanie wykorzystać wypracowane sytuacje. Ten mecz to historia a w sobotę kolejne spotkanie na szczycie tym razem z Chrobrym, z którym w okresie przygotowawczym wygraliśmy 4:2 ale od tego czasu zespół z Głogowa gra solidną piłkę. Zapowiada się ciekawy mecz.