Podział punktów z Lechem

W meczu 9. kolejki eWinner 2 Ligi Górnik Polkowice zremisował z rezerwami Lecha Poznań 3:3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Dominik Pisarek, Jarosław Ratajczak i Dawid Burka.

Po raz kolejny podopieczni trenera Szymona Szydełko wyszli na boisko mało skoncentrowani. Już w pierwszej akcji meczu rywale po strzale Patryk Gogóła objęli prowadzenie. Minęło niewiele ponad 30 minut a na tablicy wyników było już 2:0 dla młodych piłkarzy Lecha. Po starcie drugiej bramki nastąpiło przebudzenie w drużynie Górnika. Piłkarze zaczęli grać agresywniej, co przyniosło oczekiwany efekt w postaci goli Dominika Pisarka i Jarosława Ratajczaka. Do przerwy był remis 2:2. W 66. min. po stałym fragmencie gry, polkowiczanie za sprawą Dawida Burki objęli prowadzenie. Niestety nie utrzymali tego wyniku do końca. 4 minuty później do remisu doprowadził Krystian Sanocki. Z podziału punktów w Polkowicach bardziej mogli cieszyć się młodzi piłkarze rezerw Lech, dla których było to już kolejne spotkanie bez porażki. Górnikowi o komplet punktów pozostanie walczyć za tydzień w meczu wyjazdowym z Wisłą Puławy.

Górnik Polkowice – Lech II Poznań 3:3 (2:2)
Bramki: Dominik Pisarek 38, Jarosław Ratajczak 44, Dawid Burka 66 – Patryk Gogół 2, Maksym Czekała 35, Krystian Sanocki 70

Górnik: 87. Jakub Wojtas – 14. Dawid Burka, 5. Michał Bojdys, 4. Jarosław Ratajczak – 25. Karol Fryzowicz (57, 33. Mariusz Sławek), 20. Mateusz Gajda, 19. Tomasz Kołbon (57, 15. Kacper Poczwardowski), 7. Szymon Kiebzak (73, 30. Kamil Wacławczyk), 6. Rafał Karmelita – 9. Dominik Pisarek (77, 27. Mariusz Idzik), 10. Abdallah Hafez (77, 29. Filip Baranowski).

Lech II: 12. Krzysztof Bąkowski – 22. Jakub Zagórski, 14. Patryk Olejnik, 20. Adrian Laskowski, 3. Ksawery Kukułka (71, 17. Krystian Palacz) – 18. Norbert Pacławski (58, 11. Filip Wilak), 6. Maksym Czekała (58, 8. Bruno Żołądź), 16. Antoni Kozubal (71, 15. Maksymilian Dziuba), 21. Patryk Gogół, 23. Jakub Antczak (67, 7. Krystian Sanocki) – 9. Łukasz Spławski.

żółte kartki: Ratajczak, Kołbon, Karmelita, Poczwardowski, Idzik – Olejnik, Pacławski, Laskowski, Gogół, Dziuba.

sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary).