Podział punktów w Rybniku

Piłkarze KS Polkowice zremisowali 1:1 z ROW Rybnik. Jedynego gola dla zielono-czarnych zdobył wychowanek klubu – Karol Fryzowicz. Spotkanie rozegrano w ramach 25. kolejki II ligi zachodniej.

W dzisiejszym spotkaniu o ligowe punkty nie było łatwo. Podopieczni Adama Buczka pojechali na Śląsk, gdzie walczyli o zwycięstwo z liderem rozgrywek – Energetykiem ROW Rybnik. O tym, jak trudny to teren świadczy fakt, że w tym sezonie podopieczni Ryszarda Wieczorka ani razu nie przegrali przed swoją publicznością. Spośród 12 spotkań rozegranych na stadionie w Rybniku, zaledwie dwa z nich kończyły się remisem, a pozostałe 10 wyłącznie zwycięstwem gospodarzy. Ślązacy są również najskuteczniejszym zespołem w lidze. Do meczu z Polkowicami, w 21. kolejkach zdobyli aż 43 gole. Na kolejnego z nich, kibicie w Rybniku czekali dziś do 33. minuty. Wówczas dośrodkowanie Daniela Kutarby strzałem głową pewnie wykończył Roland Buchała. Do przerwy polkowiczanie próbowali doprowadzić do wyrównania. Przed gwizdkiem Szymon Skrzypczak zdecydował się na strzał z dystansu, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Po zmianie stron polkowiczanie zdobyli bramkę. Autorem jedynego gola dla KS Polkowice okazał się Karol Fryzowicz, który efektownym lobem pokonał Daniela Kajzera. Do końca meczu podopieczni Adama Buczka konsekwentnie realizowali założenia taktyczne i starali się strzelić zwycięskiego gola. W 85. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Szczepaniak, ale zabrakło mu piłkarskiego szczęścia. W tym meczu nie padło więcej bramek. Ostatecznie spotkanie pomiędzy ROW Rybnik a KS Polkowice zakończyło się wynikiem 1:1 – To był bardzo trudny mecz. ROW Rybnik to wymagający rywal, który nie przez przypadek prowadzi w II lidze. Cieszymy się, że wywalczyliśmy punkt na tak trudnym terenie – mówił po meczu Adam Buczek, trener KS Polkowice. W następnej kolejce zielono-czarni zmierzą się na swoim stadionie z Górnikiem Wałbrzych. Spotkanie odbędzie się 29.04.2013 r. o godz. 17.

Skład KS Polkowice: Primel – Bartczak, Bartków, Szuszkiewicz, Cieślak, Darda, Krysian (80. Kusowski), Ałdaś (76. Bryła), Sołtyński (46. Fryzowicz), Skrzypczak, Szczepaniak.