Po punkty do Gorzowa

W niedzielę 7 kwietnia piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice wyjeżdżają na spotkanie ligowe do Gorzowa Wielkopolskiego. Zielono-czarni zagrają z miejscowym  Stilonem.

Nabierają tempa rozgrywki rundy wiosennej III ligi piłkarskiej. Najbliższą niedzielę piłkarze Górnika spędzą w delegacji. Podopieczni trenera Enkeleida Dobi zmierzą się z 15-tym zespołem tabeli Stilonem Gorzów Wlkp.

Jesienią zdecydowanie wygrali polkowiczanie, którzy przed własną publicznością pokonali Stolon 5:1. Górnik zagrał również z rywalem w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Wówczas na sztucznej płycie w Lubinie nasi piłkarze zwyciężyli rywala 8:1. Jednak przed rundą rewanżową gorzowianie się wzmocnili. Do zespołu dołączył były napastnik Korony Kielce i Kotwicy Kołobrzeg – Michał Przybyła.

W tym sezonie obie drużyny mają odmienne cele. Stilon chce pozostać w gronie trzecioligowców, natomiast polkowiczanie walczą o awans do klasy wyższej. Pojedynek zatem zapowiada się bardzo emocjonująco. Początek niedzielnego meczu o godz. 16.

Trener Enkeleid Dobi: W tej rundzie nie ma łatwych spotkań. Dziś piłka jest na takim poziomie, że same umiejętności nie wystarczą. W każdym meczu potrzebna jest determinacja i duch walki. Wiemy, że będzie to bardzo trudne spotkanie. Jedziemy do Gorzowa z szacunkiem dla rywala.
W pojedynku z Kluczborkiem przeszliśmy obok meczu i teraz chcemy się zrehabilitować. Musimy wrócić na właściwe tory.