Piłkarze już trenują

Dziś po raz pierwszy od czasu zamknięcia obiektów sportowych piłkarze Górnika Polkowice zameldowali się na pierwszym treningu. Zajęcia prowadzone były w grupach sześcioosobowych.

4 maja to dzień otwarcia stadionów i boisk piłkarskich. Punktualnie o godzinie 11.00 na obiektach Górnika przy ul. Kopalnianej pojawili się pierwsi zawodnicy. Pod opieką szkoleniowca Enkeleida Dobi piłkarze trenować będą przez cały tydzień. W piątek zespół przejdzie testy na obecność COVID – 19.

Jak powiedział nam obrońca Górnika – Mateusz Magdziak wszyscy bardzo czekali na powrót do zajęć.

Mateusz Magdziak: Bardzo tęskniłem za takimi treningami z drużyną. Już miałem dość biegania po lasach. Wciąż było jedno i to samo. Bardzo brakowało mi kolegów bo ile czasu można samemu ćwiczyć w czterech ścianach. Czasami  można było oszaleć. Teraz powoli wraca normalność. Podczas treningu sporo rozmawialiśmy ze sobą. Oczywiście jak zawsze nie zabrakło żarcików. Ale chyba o to chodzi.

Zgodnie z wytycznymi zachowywaliśmy odstępy między sobą. Na początek była piłka. Trochę pokopaliśmy, bo tego nam brakowało. Po rozgrzewce trenowaliśmy na stacjach przygotowanych przez szkoleniowca. Były tzw. interwały po których zmienialiśmy stację.  Następnie ćwiczyliśmy schematy podań w odległościach, a na sam koniec bieganie i stabilizację. Trening był bardzo intensywny. Było mega fajnie.

Foto: Tomasz Szulc/Górnik Polkowice

Galeria zdjęć