Nie dali rady Sośnicy

Po raz kolejny Górnik Polkowice w pojedynku z Sośnicą Gliwice musiał uznać wyższość rywala. Podopieczni trenera Grzegorza Nowaka ulegli u siebie ekipie z Górnego Śląska 4:5.

W historii ostatnich pojedynków górą byli futsalowcy Sośnicy. Pojedynek rozpoczął się jednak od bramki Oleksandra Nahaitseva i Górnik prowadził 1:0. 10 minut później rywale doprowadzili do remisu. W ostatniej minucie pierwszej połowy za faul na graczu gości, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Kamil Olszewski i miejscowi przez 2. minuty musieli grać w osłabieniu. Sośnica wykorzystała przewagę i na początku drugiej odsłony wyszła na prowadzenie. Do remisu doprowadził nowy zawodnik polkowiczan – Jakub Zdulski. Do samego końca meczu na parkiecie na zabrakło emocji. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną gliwiczan 5:4.

Górnik Polkowice – Sośnica Gliwice 4:5 (1:1)
Bramki dla Górnika: Wyżga 2, Nahaitsev, Zdulski