Mapa strony

Młodzicy nie sprostali Chojnikowi

W Lidze Dolnośląskiej Młodzików piłkarze KS Polkowice ulegli w meczu wyjazdowym AP Chojnik Jelenia Góra 0:5. Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Wojciecha Juraka będzie Górnik Wałbrzych.

AP Chojnik Jelenia Góra – KS Polkowice 5:0 (3:0)

KS Polkowice:  Alan Pęciak, Patryk Swół, Marek Pawliszyn, Bartłomiej Kuriata, Seweryn Pasternak, Bartłomiej Tomaszewski, Jakub Matwiszyn, Jakub Łoziński, Fabian Frankowski, Kacper Hanula, Maks Ostrowski, Maksymilian Makowiecki, Jakub Iżykiewicz, Oliwier Golasiński, Mateusz Trojanowski, Tomasz Sulima.

 

Trener Wojciech Jurak: Nie wiem czy spowodował to daleki i męczący wyjazd prosto po szkole czy stres w związku ze swoim pierwszym występem w Lidze Dolnośląskiej, ale o pierwszych pięciu minutach gry najlepiej zapomnieć. Straciliśmy szybkie 3 bramki i w dodatku jeszcze nasz bramkarz Alan Pęciak obronił rzut karny. Chwała dla chłopaków, że po tym fatalnym początku szybko się podnieśli i aż do samego końca prowadzili wyrównany pojedynek z mocniejszym rywalem. W porównaniu z poprzednim sezonem zdecydowanie poprawiliśmy grę w ataku i pomysłowość na akcje. Gdybyśmy zagrali bardziej skutecznie  pod bramką rywala w sytuacjach 100% to sami kończylibyśmy mecz z dorobkiem 4-5 bramek. Niestety obijaliśmy tylko słupki, dobrze bronił bramkarz lub brakowało tego ostatniego dokładnego podania. Moi zawodnicy oraz piątka od trenera Rafała Paliszkiewicza, z której mogłem skorzystać w tym spotkaniu, zostawili po sobie dobre wrażenie i pokazali, że mogą nawiązywać walkę w LDM. Uczymy się dalej i bardzo cieszymy się, że możemy rywalizować z najlepszymi na Dolnym Śląsku i powoli iść do przodu.