Mapa strony

Młodzi polkowiczanie zagrali z Chrobrym

Na sztucznej płycie w Głogowie swój pierwszy tegoroczny mecz sparingowy rozegrali piłkarze z rocznika 2001. Na co dzień podopieczni trenera Krzysztofa Wadasa występują w Lidze Dolnośląskiej Młodzików. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Chrobrego Głogów.

Mecz rozegrano w trzech tercjach po 25 minut. W pierwszej chłopcy zagrali konsekwentnie w obronie, praktycznie nie pozwolili gospodarzom na stworzenie zagrożenia przed naszą bramką. Długimi fragmentami gry utrzymywaliśmy się przy piłce cierpliwie wypracowując sobie sytuacje podbramkowe. Pierwsza odsłona zakończyła się bramkowym remisem Druga tercja rozpoczęła się znakomicie. Fantastycznie w polu karnym zachował się Patryk Morawski, który ze stoickim spokojem wymanewrował bramkarza Chrobrego, następnie zwiódł kolejnych dwóch zawodników przeciwnika i pięknym technicznym strzałem w długi róg bramki dał nam prowadzenie. Przez kolejne minuty wydawało się, że chłopcy kontrolują przebieg gry, niestety po prostych błędach straciliśmy dwie bramki. W końcówce tej tercji ponownie błysnął Patryk Morawski, który w fantastyczny sposób obsłużył podaniem Jakuba Bresso a ten z kolei bez problemów ulokował piłkę w pustej bramce. Trzecia tercja to zdecydowanie najsłabszy okres gry naszego zespołu. Chłopcy zbyt niecierpliwie dążyli do zmiany rezultatu tracąc przy tym kolejne dwie bramki. Nie wykorzystaliśmy w tej części meczu aż trzech 100% sytuacji.

Przed meczem mówiłem moim zawodnikom, że w dniu dzisiejszym nie wynik, a realizacja założeń taktycznych są najważniejsze. Pomimo porażki jestem bardzo zadowolony z gry mojego zespołu, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Patryk Morawski- powiedział po spotkaniu szkoleniowiec KS-u Polkowice Krzysztof Wadas.

Chrobry Głogów 4 : 2 KS Polkowice (0:0) (2:2) (2:0)
Bramki dla KS: Morawski, Bresso

KS Polkowice: Krystecki – Bunkiewicz, Turek, Malik, Morawski, Kwiecień, Grygiel, Mielczarek, Bresso – Zając, Nalichowski, Kuriata.