Mistrzowska taktyka Górnika
Piłkarze Górnika Polkowice awansowali do kolejnej fazy barażowej o 2 Ligę. Zielono-Czarni pokonali na wyjeździe ŁKS Łomża 3:2.
To było bardzo ważne starcie Polkowiczan, którzy w drodze do Łomży musieli pokonać ponad 600 km. Pojedynek od samego początku był bardzo wyrównany. W 26 min. Mateusz Stawny dograł dokładnie w pole karne do Kacpra Żendełka a ten uderzeniem głowa zdobył gola dla Zielono-Czarnych. W tej części spotkania swoje okazję mieli jeszcze Michał Nagrodzki i ponownie Żendełek. Jednak I połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla naszych. Tuż po zmienianie stron do wyrównania doprowadził Stromecki. Goście cieszyli się z gola tylkom przez chwilę bo na 2:1 dla Górnika podwyższył Szymon Skrzypczak. W 74 Żendełek ponownie trafił do bramki miejscowych i było 3:1 dla naszych. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Polkowiczan 3:2. Wygrana dała naszej drużynie do kolejnej fazy baraży. W sobotę o godz. 17.00 podopieczni ternara Andrzeja Sawickeigo podejmować będą w Polkowicach 14 zespół 2 Ligi- Sokół Kleczew.
ŁKS Łomżą – Górnik Polkowice 2:3 (0:1)
Bramki: Stromecki 48, Klups 90 – Żendełek 26, 74, Skrzypczak 53
Górnik Polkowice: Furtak – Stawny, Solarz, Bogacz, Frankowski, Skrzypczak, Sobczak, Rymaniak, Wireński (79 Strzelecki), Żendełek, Nagrodzki (65 Baranowski)




































































