Mapa strony

Kolejne, cenne doświadczenie polkowickich młodzików

Zawodnicy KS Polkowice (rocznik 2001) rozegrali towarzyski mecz ze swoimi rówieśnikami z FC Eagles Londyn. Spotkanie odbyło się na stadionie Lechii w Dzierżoniowie.

Gospodarzem spotkania na boiskach Lechii byli zawodnicy z Londynu, którzy przebywali w Dzierżoniowie na obozie przygotowawczym. FC Eagles Londyn składa się z młodych zawodników, którzy wraz z rodzicami wyemigrowali do Anglii. Spotkanie towarzyskie zostało rozegrane w trzech tercjach po trzydzieści minut. Ostatecznie lepsi okazali się rywale, którzy pokonali KS Polkowice 11:6 (2:2), (5:1), (4:3).- Mecz był trudny, a nasza drużyna po raz pierwszy grała pełnowymiarowym boisku. Mamy nadzieję, że sparing pozytywnie wpłynie na naszych młodzików w rozpoczynającym się sezonie- mówił po meczu Krzysztof Wadas, trener polkowickich młodzików. Po meczu zawodnicy spotkali się przy kiełbasce na grillu, wymieniali się doświadczeniami i zawierali przyjaźnie. Polkowiczanie wyrazili również chęć zrewanżowania się swoim rywalom. Być może kolejna gra towarzyska pomiędzy tymi zespołami zostanie rozegrana w Londynie.

Składy:
KS Polkowice: A. Krystecki, D. Kosińska (bramkarze), M.Turek, K.Kuriata, O. Mazurkiewicz, K. Grygiel, G. Rezpa, H. Nalichowski, M.Bunkiewicz, B. Gąska, D. Staniecki, D. Wojak (trener K. Wadas)

FC London Eagles: Meller, Bychowski (bramkarze), Samsel, Adamski, Wojdyła, Stolarski, Mikielski, Więcek, Ligieza, Stopa, Błasik, Piórkowski, Kalisz, Grzemski, Stopa, Fiedorczyk, (trenerzy: K. Skarżyński, D. Samsel)