Mapa strony

Kawał dobrego futsalu w Polkowicach

W meczu Statscore Futsal Elstraklasy Górnik Polkowice uległ na własnym parkiecie wicemistrzom Polski drużynie Constract Lubawa 2:9. Bramki dla naszego zespołu zdobył Marcel Wolan.

Kibice, którzy przyszli na niedzielne spotkanie Statscore Futsal Elstraklasy nie mogli narzekać na brak emocji. Widownia zobaczyła kawał dobrego brazylijskiego futsalu. Początek meczu należał do miejscowych, którzy już w 2. minucie po strzale Marcela Wolana prowadzili 1:0. Podopieczni trenera Grzegorza Nowaka grali szybko, wysokim pressingiem z którym długo nie mogli sobie poradzić goście. W 9. minucie wyrównał Luan i od tego momentu na parkiecie dominowała naszpikowana Brazylijczykami ekipa z Lubawy. Do przerwy goście prowadzili już 5:1. Druga odsłona to popisowa gra przyjezdnych, którzy w Polkowicach pokazali futsal na najwyższym poziomie. Wprawdzie do bramki rywala trafił jeszcze Wolan, ale to było wszystko, na co było stać tego dnia miejscowych. Pomimo porażki, piłkarzy Górnika należy pochwalić za walkę, bo do końca starali się dotrzymać kroku wicemistrzom kraju. Ostatecznie Constract Lubawa wygrał w Polkowicach 9:2.

 

Górnik Polkowice – Constract Lubawa 2:9 (1:5)
Bramki: Marcel Wolan 2, 24 – Luan 9, Jakub Raszkowski 12, 15, 23, Pedro Silva 13, Lucas 18, Bartłomiej Piórkowski 28, 32, Sebastian Grubalski 31